AktualnościMini Siatkówka

Finał Akademii Siatkówki Amica.

Turniejem z udziałem ponad 200 dzieci zakończył się kolejny sezon Akademii Siatkówki Amica. To już czwarta edycja projektu, w którym udział biorą najmłodsi siatkarki i siatkarze z Szamotuł, Wronek, Obornik, Rokietnicy i Cerekwicy.

Tradycyjnie już ostatni turniej odbywa się dużą pompą. Grano na dziesięciu boiskach w czterech kategoriach mini siatkówki: rzucanki siatkarskiej. singli, dwójek oraz trójek. Wszystkie dzieci dostały upominki od firmy Amica (dyplomy, medale, koszulki czy piłki plażowe).

Co ważne ten projekt siatkarski oprócz głównego sponsora cieszy się dużym poparciem władz samorządowych, bo na miejscu pojawili się wszyscy przedstawiciele władz samorządowych miejscowości, z których szkoły biorą udział w Akademii.
Oprócz dzieci pamiątkowe statuetki z podziękowaniami za udział otrzymali także nauczyciele, którzy prowadzą swoich podopiecznych w Akademii Siatkówki Amica.

Projekt od samego początku wspiera obecny na turnieju poseł na Sejm RP – Jakub Rutnicki, z którym porozmawialiśmy.
Bardzo dużą dla dzieci okazała się była reprezentantka Polski – Paulina Maj-Erwardt, do której ustawiały się kolejki po wspólne zdjęcie czy autograf.

Na turnieju pojawiła się również Maja Rutkowska – Prezes Grupy Amica S.A., która otrzymała specjalny grawer z rąk koordynatora Akademii Siatkówki Amica – Dariusza Ciszaka.

Była to już czwarta edycja serii turniejów. W trakcie sezonu każda z szkół uczestniczących w projekcie była gospodarzem, by na koniec zagrać w wielkim finale w Szamotułach. A szkoły biorące udział w tym przedsięwzięciu to: SP 1, SP 2 i SP 3 z Szamotuły, SP 3 – Wronki, SP w Cerekwicy, SP w Rokietnicy oraz SP 2 w Obornikach.

Poniżej rozmowy po zakończeniu turnieju z posłem Jakubem Rutnickim, Pauliną Maj-Erwardt oraz Dariuszem Ciszakiem:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *