AktualnościMłodziczka

Finał Mistrzostw Polski Młodziczek – SMS Solna Wieliczka.

Do tej pory Wieliczka głównie kojarzyła się nam z kopalnią soli. Ale dla kibiców siatkarskich ta miejscowość coraz częściej pojawia się już jako rosnąca siła na mapie Polski.

Drużyna SMS Solna Wieliczka – to efekt doskonałej i ścisłej współpracy dwóch sportowych przedsięwzięć realizowanych na terenie Wieliczki  – Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego Wieliczka (2017) oraz I ligowego klubu WTS Solna Wieliczka (2015). Mimo krótkiej działalności szkoły (zaledwie 5 lat) – SMS Wieliczka wyrósła na wiodącą siłę młodzieżowej siatkówki dziewcząt w Małopolsce. Zwieńczeniem dotychczasowej działalności było zdobycie Wicemistrzostwa Polski Młodziczek w 2021 roku w Warszawie oraz dobycie potrójnej korony Małopolski w rozgrywkach młodzieżowych w 2022 roku. Wieliczanki zostały Mistrzyniami Małopolski – młodziczek, juniorek młodszych oraz juniorek, a także Wicemistrzyniami Małopolski – juniorek młodszych oraz juniorek.

Sukcesy naszych podopiecznych mają także odzwierciedlenie w powołaniach uczennic i absolwentek do kardy narodowej w piłce siatkowej, aktualnie dwie z nich kontynuują naukę w SMS Szczyk (Klaudia Łyduch, Aleksandra Adamczyk). Wiele naszych uczennic otrzymuje także regularnie powołania do kadry województwa małopolskiego. W 2021 roku dwie z nich zdobyły wraz z drużyną brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi. Od początku naszej działalności regularnie awansujemy w rozgrywkach młodzieżowych do najlepszej ośmiu drużyn w Polsce.

Dynamiczny rozwój SMS Wieliczka zawdzięczamy także nowoczesnej bazie sportowej oraz świetnej kadrze trenerskiej, którą tworzą między innymi – Marek Skrobot oraz Agnieszka Rabka.

Silna synergia pierwszoligowego klubu piłki siatkowej kobiet i szkoły pozwala na nazywanie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Wieliczce mianem „kuźni talentów” klubu. Trener pierwszoligowego zespołu  – Ryszard Litwin – monitoruje  system szkoleniowy w sekcji siatkówki, a najbardziej utalentowane uczennice mają szanse kontynuowania kariery sportowej w profesjonalnym klubie piłki siatkowej. Dla uczennic szkoły trenujących w sekcji siatkówki- klub WTS Solna jest swego rodzaju celem sportowym.

Skład zespołu:

1. Nikola Hajdas
2. Milena Kosek
3. Karolina Książek
4. Gabriela Gałka
5. Natalia Krawczyk
6. Oliwia Rutkiewicz
7.Michalina Czajkowska
8. Gabriela Korbiel
9. Maria Matysiak
10. Natasza Świerczyńska
11. Emilia Skrzeczyńska
12. Oliwia Turek
13. Hanna Nowak
14. Dominika Pietruszka

Trener I: Marek Skrobot
Trener II: Dominika Minicz
Fizjoterapeuta: Mariola Buczek

Nadesłała: Kinga Ptak

Solna to aktualny wicemistrz Polski młodziczek. W tym sezonie wygrała mistrzostwo województwa Małopolskiego. Swój ćwierćfinał grała w Krośnie. Po dwóch wygranych 2:0 z UKS-em 15 Przemyśl i ULKS-em Chobrzany w grupie, w fazie finałowej pokonała 2:0 Prądniczankę Kraków, ale w meczu o pierwsze miejsce uległa 1:2 Liderowi Konstantynów Łódzki.
Na półfinał siatkarki z Wieliczki pojechały do Bydgoszczy. Tam w pierwszym meczu 2:0 ograły Legionovię, a w dwóch kolejnych po 2:1 gospodynie oraz Enea Energetyka Poznań. Komplet zwycięstw dał wieliczankom awans z pierwszego miejsca.

Fot: Facebook Szkoła Mistrzostwa Sportowego Wieliczka

Przypominamy, że wszystkie mecze transmitowane będą na kanale Youtube Wielkopolska Siatkówka. Zachęcamy do subskrybowania kanału, żeby żaden mecz, wywiad czy inny materiał Wam nie uciekł.

A dla wszystkich, którzy szukają najlepszego miejsca na pobyt przy okazji tego święta siatkówki, polecamy hotel Best Western Hotel Edison, oddalony od Szamotuł o ok. 25 minut drogi. Świetna lokalizacja nad malowniczym jeziorem, komfortowe pokoje i wyśmienita kuchnia w Restauracja Lumiere. Na hasło Wielkopolska Siatkówka, dostaniecie specjalny rabat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *