AktualnościMłodziczka

Finał Mistrzostw Polski Młodziczek – UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin.

Drugim zespołem, który zagra w Finale Mistrzostw Polski Młodziczek w Szamotułach jest UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin. Reprezentant województwa zachodnio-pomorskiego zagra w “szamotulskiej” grupie, a warto dodać, że w tym sezonie ma już na swoim koncie zespoły z Wielkopolski.

Założycielką klubu jest , legendarna trenerka  w środowisku szczecińskiej siatkówki młodzieżowej Danuta Ciesińska ( z pod jej ręki „wyszła” taka zawodniczka jak Anna Grejman). W 1992 roku zakłada młodzieżowy klub siatkarski UKS Pomorzanie Szczecin, który obecnie funkcjonuje przy LO XVI w Szczecinie. W 2011 r. do klubu dołącza Wojciech Stroński – obecnie kierownik drużyny, w 2012 roku pani Danuta odchodzi na zasłużoną emeryturę trenerską i przekazuje klub w ręce trenera Tomasza Nitzlera, który z powodzeniem i wieloma sukcesami kontynuuje pracę swojej mentorki. W 2015 do sztabu dołącza trener Tomasz Nowak i w tym składzie sztab klubu funkcjonuje do chwili obecnej. Również od 2015 roku we wszystkich kategoriach klub występuje pod nazwą UKS Pomorzanie-Pogodno Szczecin, łącząc klamrą wieloletnią współpracę z klubem UKS Pogodno Szczecin. To w tym klubie, od wielu lat pod okiem  wspaniałej trener Małgorzaty Wrońskiej (również w sztabie klubu), pierwsze kroki w siatkówce, szlifując umiejętności we wszystkich kategoriach minisiatkówki , stawiają  przyszłe zawodniczki Naszego klubu. Klub współpracuje również z klubami UKS Bukowe Szczecin oraz UKS Volley 71 Szczecin, których to zawodniczki również zasilają klub UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin.

Wychowanką klubu jest również obecnie występująca w Tauron lidze w zespole BKS Bostik Bielsko Biała – Julia Mazur.

Od wielu lat, popularne „Pomorzanki” w każdej kategorii młodzieżowej  są w pierwszej trójce mistrzostw województwa zachodniopomorskiego.

Największe sukcesy w kategorii młodziczka to:

– 8 miejsce w finale Mistrzostw Polski w Tucholi w sezonie 2015/16

– 2 miejsce , WICEMISTRZOSTWO POLSKI  w Giżycku w sezonie 2018/19

Obecna kadra zespołu młodziczek na sezon 2021/22; na zdjęciu:

Stoją od lewej:
Wojciech Stroński – kierownik drużyny, Małgorzata Wrońska – III trener, Anna Dąbkiewicz, Julia Szymczak, Lena Stefańczyk, Zofia Zdanowicz, Alicja Mroczkowska, Barbara Grejman, Zofia Wilanowska, Tomasz Nowak – I trener, Tomasz Nitzler – II trener
Dolny rząd od lewej:
Paulina Handzlik, Zuzanna Sulej, Maja Warchoł, Agata Czerwińska, Maja Wysocka

info: UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin

W poprzednim sezonie Pomorzanie sezon zakończyli na etapie ćwierćfinałów Mistrzostw Polski, gdzie na turnieju w Kaliszu musiały uznać m.in wyższość MKS-u Kalisz i Enea Energetyka Poznań, późniejszych finalistów MP. Ten sezon jest już znacznie bardziej udany, a zaczął się od triumfu w województwie Zachodnio-Pomorskim. Dzięki temu Pomorzanki były organizatorkami ćwierćfinału. I na własnym parkiecie zrewanżowały się MKS-owi i Energetykowi za poprzedni sezon, bo ten turniej szczecinianki wygrały. W grupie najpierw ograły 2:0 MKS, potem wprawdzie w takim samym stosunku przegrały ze Stalą Grudziądz, ale w fazie finałowej były już nie do zatrzymania. Dwa razy po 2:0, z Energetykiem i Zatoką 95 Puck, co dało pierwsze miejsce.
Pomorzanki były też gospodyniami półfinału. Tam też przytrafiła im się jedna porażka z AZS-em AWF Wrocław 1:2, ale dwa kolejne zwycięstwa po 2:0 nad Chełmcem Wałbrzych i Liderem Konstantynów Łódzki dało pierwsze miejsce.

Przypominamy, że wszystkie mecze transmitowane będą na kanale Youtube Wielkopolska Siatkówka. Zachęcamy do subskrybowania kanału, żeby żaden mecz, wywiad czy inny materiał Wam nie uciekł.

A dla wszystkich, którzy szukają najlepszego miejsca na pobyt przy okazji tego święta siatkówki, polecamy hotel Best Western Hotel Edison, oddalony od Szamotuł o ok. 25 minut drogi. Świetna lokalizacja nad malowniczym jeziorem, komfortowe pokoje i wyśmienita kuchnia w Restauracja Lumiere. Na hasło Wielkopolska Siatkówka, dostaniecie specjalny rabat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *