AktualnościMłodziczka

Finał Mistrzostw Polski Młodziczek – UKS Lider Konstanynów Łódzki.

Od czwartku w Szamotułach Finał Mistrzostw Polski Młodziczek. Tradycyjnie jeśli Wielkopolska Siatkówka jest w jakieś wydarzenie zaangażowana, to staramy się przedstawić uczestników. Tak też czynimy i tym razem. Pierwszym finalistą, którego prezentujemy będzie UKS Lider Konstantynów Łódzki.

Rok założenia UKS lider Konstantynów Łódzki – 2006, założyciel: Sławomir Kołcz.
Klub zajmuje się szkoleniem dziewcząt począwszy od mini siatkówki do wieku zakończenia Kadetek/Juniorek
Osiągnięcia klubu:
W kategorii młodziczek
2022 Finał Mistrzostw Polski Młodziczek w Szamotułach,
2020 Finał Mistrzostw Polski Młodziczek w Grudziądzu- VIII m
2019- Finał Mistrzostw Polski Młodziczek w Giżycku – VIII m
2015- Finał Mistrzostw Polski Młodziczek w Człuchowie- II m?
2014- Finał Mistrzostw Polski w Tarnowie Podgórnym – V m

Kadetki
2016- Finał Mistrzostw Polski Kadetek w Tomaszowie Lubelskim- V m

Mini siatkówka
2021- Finał Mistrzostw Polski – III m (brązowy medal) w kategorii,,trójek”dziewcząt
2018- Finał Mistrzostw Polski – III m ( brązowy medal) w kategorii ,, czwórki” dziewcząt
2013- Finał Mistrzostw Polski – I m ( złoty medal) w kategorii ,, czwórki” dziewcząt
2012- Finał Mistrzostw Polski – III m ( brązowy medal) w kategorii ,, trójki” dziewcząt

Zawodniczki klubu UKS lider Konstantynów Łódzki były wielokrotnie powoływane w kategoriach młodzieżowych do Kadry Polski oraz uczestniczyły / uczestniczą w rozgrywkach ekstraklasy kobiet. 

nadesłał: Kołcz Sławomir

UKS Lider w tym sezonie zajął drugie miejsce w województwie łódzkim. Mistrzem została Łaskovia Łask, a na trzecim miejscu rozgrywki zakończył ŁKS.
Zmagania w rozgrywkach centralnych zaczął na turnieju w Krośnie, gdzie okazał się najlepszym zespołem ćwierćfinału MP. Co warte podkreślenia, w meczu o pierwsze miejsce, pokonał innego finalistę MP – SMS Solną Wieliczka. W turnieju półfinałowym, Lider zajął drugie miejsce za Pomorzanami Szczecin. W pierwszym meczu siatkarki z Konstantynowa pokonały 2:0 Chełmiec Wałbrzych, w drugim 2:1 AZS AWF Wrocław, a w ostatnim meczu przegrały z zawodniczkami ze Szczecina 0:2. Co ciekawe o kolejności w tabeli decydował stosunek setów, gdyż wrocławianki w pierwszym meczu ograły szczecinianki.

Przypominamy, że wszystkie mecze transmitowane będą na kanale Youtube Wielkopolska Siatkówka. Zachęcamy do subskrybowania kanału, żeby żaden mecz, wywiad czy inny materiał Wam nie uciekł.

A dla wszystkich, którzy szukają najlepszego miejsca na pobyt przy okazji tego święta siatkówki, polecamy hotel Best Western Hotel Edison, oddalony od Szamotuł o ok. 25 minut drogi. Świetna lokalizacja nad malowniczym jeziorem, komfortowe pokoje i wyśmienita kuchnia w Restauracja Lumiere. Na hasło Wielkopolska Siatkówka, dostaniecie specjalny rabat.