AktualnościMłodziczka

Finalistki młodziczek w komplecie.

W miniony weekend poznaliśmy pełen skład Finału Młodziczek. Dwa ostatnie półfinałowe turnieje odbyły się w Śmiglu i Szamotułach. Grano także w grupach walczących niższe lokaty oraz poznaliśmy dziwaczne decyzje Wydziału Rozgrywek.

Pierwsza grupa półfinałowa, oficjalnie mająca numer 17 grała w Śmiglu. Na jednym boisku gościły 4 zespoły, przez co 6 meczów rozgrywane były jeden po drugim. Sportowo wyraźnie odstawał Enea Energetyk Poznań, który nie dał szans swoim rywalom i wygrał wszystkie mecze. O dwa kolejne miejsca promujące do finału wojewódzkiego walczyły gospodarz ze Śmigla, Piątka Turek i Volley Piła. Taka kolejność w tabeli była po pierwszym turnieju w Poznaniu i taka też została po końcowym meczu, choć pilanki po zwycięstwie nad Piątką miały szanse wyprzedzić zespół z Turku. Jednak zagrożone siatkarki Ewy Książki wygrały z UKSem Śmigiel i utrzymały trzecią pozycję w tabeli. Kolejność w tabeli następująca:
ENEA ENERGETYK Poznań
UKS Śmigiel
UKS PIĄTKA Turek

SPS Volley Piła

Gospodarzem turnieju półfinałowego grupy 18 był UKS Szamotulanin. Tu był jeden zdecydowany faworyt, aktualny Mistrz Polski Energa MKS Kalisz. Za nim Szamotulanin i te dwa zespoły były raczej pewne awansu do finału wojewódzkiego. O trzecie miejsce walczyły UKŻPS Kościan oraz Hetman Sobieski Poznań.
W meczu dwóch najlepszych zespołów Energa MKS Kalisz pierwszy raz przegrał w tym sezonie. Dodać jednak trzeba, że awans i pierwsze miejsce w grupie miał już zapewnione, mimo wszystko trenerom z Kalisza nie spodobał się ten wynik. Szamotulanin z kolei po tym zwycięstwie i zapewnieniu sobie awansu do finału rozluźnił się w meczu z Hetmanem Sobieski i to siatkarki trenera Zbigniewa Kegela, zapisały sobie pierwsze zwycięstwo na tym etapie rozgrywek. Trzecie miejsce i awans do finału dla Kościana, który wykonał swoją pracę, czyli wygrał mecze z Poznaniem. Klasyfikacja końcowa:
Energa MKS SMS Kalisz
UKS SZAMOTULANIN Szamotuły
UKŻPS Kościan

UKS HETMAN SOBIESKI Poznań

Po tym turnieju rozmawialiśmy z trenerem gospodyń Łukaszem Klapczyńskim:

Niemniej ciekawie było w grupach walczących o dalsze miejsca. Zespoły rywalizujące o miejsca 9-16 stanowiły grupy 19 i 20.
W grupie 19 najwięcej emocji dostarczał…. Wydział Rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. Dwa tygodnie temu podjął absurdalną decyzję o nałożeniu walkowera dla klubu z Rokietnicy. Zespół ten spóźnił się na turniej w Pile. Wprawdzie w tym czasie odbył się inny mecz, gdyż turniej był rozgrywany na jednym boisku, a uczestniczyły w nim 4 zespoły, o tyle klub z Leszna stanowczo protestował o zmianie kolejności meczów. Całe zamieszanie zakończył przewodniczący Wydziału Rozgrywek, który telefonicznie postanowił o walkowerze. Dzień później poprosił o urlop (pisaliśmy o tym tutaj). Nie wiemy czym się kierował WR podejmując decyzję o nierozegraniu meczu, gdy zespoły są na miejscu. Klub z Rokietnicy od tej decyzji się odwołał i jego argumenty uznał “nowy” Wydział Rozgrywek:

Ogólnie wszyscy zawalili. Jednak co jest (przynajmniej dla nas) najzabawniejsze, to że WR postanowił nie rozgrywać tego meczu. Czyli obydwa kluby zostały tą decyzją pozbawione przynajmniej jednego punktu, bo nawet w przypadku przegranej, zespół otrzymuje 1 punkt. Wygrywający 2. A najprostszym i logicznym rozwiązaniem wydaje się sytuacja, gdy na wspomniany w komunikacje turniej, zainteresowane zespoły przyjeżdżają wcześniej, grają zaległy mecz i po nim rozpoczyna się turniej właściwy. Nikt jednak na to nie wpadł. Jeśli kiedyś WR miałby problem jak rozwiązać jakiś problem, służymy pomocą. A tych problemów jest więcej, bo już tydzień czekamy na odpowiedź na nasze zapytanie dotyczące bałaganu w III lidze kobiet, gdy tydzień po zakończeniu rundy zasadniczej, były jeszcze 3 mecze do rozegrania. Dziś są dalej 2 zaległe spotkania, co jest niezgodne z przepisami organizacyjnymi. A fakt, że pełniący obowiązki szefa WR jest/ był (bo takie informacje do nas docierają) działacz klubu, który właśnie te 3 mecze miał jeszcze do rozegrania. Pisaliśmy o tym tutaj.

Ale wróćmy do Ligi Młodziczek. We wspomnianej grupie mimo tego nierozegranego meczu Lider oraz “9” na dwóch pierwszych miejscach. Wygrali swoje mecze z ASBL Piła oraz ZSMS-em Poznań, a mecz zainteresowanych dla Lidera Rokietnica.

W drugiej grupie, która walczy o miejsca 9-16 najlepszy PKS Piast Poniec. Najtrudniejszym rywalem klubu z Ponieca – Sparta Złotów. Ale na dwóch turniejach lepszy PKS po 2:1. Na trzecim miejscu Murowana Goślina, tabele zamyka Energa MKS 18 Kalisz.

Po tym turnieju rozmawialiśmy z trenerem PKS Piast Poniec, Łukaszem Kubeczką:

Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej nie poinformował jeszcze o terminie finału wojewódzkiego młodziczek. Jednak nasze kanały mówią, że odbędzie się on w dniach 27-28 marca. Gospodarze nie jest znany.

Wszystkie wyniki i tabele młodziczek dostępne tutaj.

Fot. Facebook UKS Szamotulanin

Jeden komentarz do “Finalistki młodziczek w komplecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *