AktualnościJuniorJuniorka

Finaliści Juniorek i Juniorów w komplecie.

Poznaliśmy już pełne składy finałów wojewódzkich juniorów i juniorek. O ile u pań już przed rewanżami raczej wszystko było klarowne, o tyle u panów o awansie musiał zadecydować Złoty Set!

Mecze rewanżowe wśród juniorek były tylko formalnością. Zespoły wyżej rozstawione po fazie grupowej najpierw wygrały swoje mecze wyjazdowe, a w drugich spotkaniach na swoim parkiecie tylko potwierdziły swoją dominację. Trzy z czterech meczów zakończyły się wynikami 3:0, jedynie ZSMS Poznań, tak jak w pierwszym meczu oddał jednego seta drugiemu zespołowi Energetyka Poznań. Oznacza to, że wszystkie 4 drużyny, które wystąpią w finale wojewódzkim, mają zapewniony awans do rozgrywek centralnych.
My byliśmy na rewanżu Szamotulanina z Volley Piła i po tym meczu rozmawialiśmy z trenerem gospodarzy, Jakubem Sauerem:

Dla formalności tak przedstawia się skład finału wojewódzkiego juniorek:
UKS ZSMS Poznań
Energa MKS SMS Kalisz
UKS SZAMOTULANIN Szamotuły
ENEA ENERGETYK Poznań

Turniej zostanie rozegrany od najbliższego piątku 19.02 do niedzieli. Gospodarzem będzie Energetyk Poznań, a mecze odbędą się w hali Citizen.
Wszystkie wyniki i tabele Ligi Juniorek dostępne tutaj.

Dużo ciekawiej było w barażach juniorów. Po fazie grupowej awans do finału zapewniły sobie zespoły Energetyka Poznań i Jokera Piła. Cztery kolejne walczyły w barażach o dwa wolne miejsca.
W pierwszych meczach Jantar Kalisz przegrał u siebie z Szamotulaninem 0:3, a Progress Września pokonał Piątkę Turek 3:1.
I ten drugi rewanż przyniósł wiele emocji. Progressowi do awansu potrzebne były 2 sety. Ale napompowana Piątka Turek w dwóch pierwszych partiach nie dała szans wrześnianom. W trzecim również wygrała 25:23, co oznaczało, że w Turku rozegrany zostanie Złoty Set, który zadecyduje o awansie do finału. Tu siatkarze z Turku podtrzymali swoją znakomitą dyspozycję w tym dniu i wygrywając 15:10 zapewnili sobie miejsce w turnieju finałowym.
W drugim meczu rewanżowym pomiędzy Szamotulaninem a Jantarem już takich emocji nie było. Wicemistrzowie Polski Kadetów nie dali szans bardzo młodemu zespołowi z Kalisza i wygrali 3:0.
O tym meczu, ale też i klubie z Kalisza rozmawialiśmy z trenerem Andrzejem Płócienniczakiem:

Finał Ligi Juniorów od piątku do niedzieli w Pile. A zacny skład finalistów przedstawia się następująco:
ENEA Energetyk Poznań
UKS SMS Joker Piła
UKS Szamotulanin Szamotuły
UKS Piątka Turek

Wszystkie wyniki i tabele Ligi Juniorów dostępne tutaj.

Fot. Facebook Enea Energetyk Poznań – Młodzież

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *