AktualnościJuniorJuniorka

Finały MP juniorek i juniorów

W obecnym sezonie do finałów juniorek awansował jeden zespół, wśród najlepszej ósemki u panów jest także jeden wielkopolski przedstawiciel. W porównaniu do ubiegłego roku bilans na zero.

Mieliśmy większe apetyty odnośnie składu finałowej ósemki w kategorii juniorek. W ubiegłym roku Mistrzem Polski była Enea Energetyk Poznań, wicemistrzem Energa MKS SMS Kalisz. W tym sezonie a finałach mamy kaliszanki, które spacerkiem przeszły poprzednie etapy nie dając szans pozostałym drużynom. Poznanianki w “grupie śmierci” musiały uznać wyższość bydgoszczanek i zawodniczek z Legionowa. Szamotulankom także niewiele zabrakło, drugie miejsce przegrały w tiebreaku z Ateną Warszawa. Kaliszanki w turnieju finałowym znalazły się w grupie pierwszej, gdzie w pierwszej fazie rywalizować będą z WTS Solna Wieliczka, KS Pałac Bydgoszcz i UKS Atena Warszawa. W grupie drugiej znalazły się LTS Legionovia Legionowo, #VolleyWrocław, GKS Wieżyca 2011 Stężyca, MKS Dąbrowa Górnicza.

Bardzo dobry sezon ma UKS SMS Joker Piła. Mistrz Wielkopolski w półfinałach w Jastrzębiu rozegrał trzy tiebreaki i zajął drugie miejsce za Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla dające awans do najlepszej ósemki w Polsce. Pilanie w turnieju finałowym zagrają w grupie pierwszej, a za przeciwników będą mieli Chemeko-System Gwardia Wrocław Academy, KS Metro Warszawa oraz AKS V LO Rzeszów.

Turnieje finałowe zostaną rozegrane w dniach 26-30 kwietnia. Gospodarze jeszcze nie są znani.