AktualnościMłodziczkaMłodzik

1/4 MP Młodziczek i Młodzików.

Czy zgodnie z planami? Byliśmy chyba zbyt optymistyczni. Niemniej zarówno wśród dziewcząt jak i chłopaków będziemy mieli półfinalistów. Bilans 4:3 na plusie.

W Szczecinie walczyły dwa wielkopolskie zespoły. Kalisz wczoraj zagrał swój ostatni mecz, a dziś walczył Energetyk, który musiał wygrać z KS Stalą Grudziądz. Pierwszy set zgodnie z planem wygrany do 16. W drugim niestety przegrana do 21 i o awansie decydował tiebreak. Świetne zagrywki poznanianek siały postrach po drugiej stronie siatki, co poskutkowało wygraną do 9. Kogel-mogel na słodko dla naszych. Brawo Enea Energetyk Poznań! Dziewczyny zajęły drugie miejsce w turnieju za gospodyniami z UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin.

W Lęborku mocno napracować się musiały dziewczyny z Szamotuł. Wczoraj pisaliśmy, że dziewczyny muszą wygrać z Pałacem Bydgoszcz. Niespodziewanie z Lnianem przegrał Trefl i droga przed UKS była otwarta. Pierwszy set wygrany, drugi przegrany i o wszystkim miał zadecydować tiebreak. Wyglądało to źle… Bydgoszczanki odskoczyły na 11:4. Naszym nie wychodziło nic. Błędy w przyjęciu, błędy w ataku. Słyszeliśmy słowa kibiców Pałacu stojących przy kamerze, że tego to drużyna z kujawsko-pomorskiego nie przegra. Potem zrobiło się cicho, bo poszła niesamowita seria szamotulanek i zrobiło się po 13. Dwa ostatnie punkty należały do Pałacu, który ostatecznie wygrał 15:13 i zajął pierwsze miejsce. UKS Szamotulanin Szamotuły z awansem z drugiego miejsca. Brawo za walkę, brawo za awans!

W Ozorkowie grała młodzież UKS Jokera Piły. Pomimo ambitnej postawy pilanom nie udało się awansować. Zaważyła przegrana w grupie ze Skrą Bełchatów. Dobra gra z Będzinem dała punkty, ale w ostatnim meczu Wielkopolanie spotykali się z z gospodarzami, którzy nie przegrali meczu. I niestety nie przegrali także tego z Jokerem. Bzura Ozorków awansowała z pierwszego miejsca, z drugiego Skra Bełchatów. Ach jak szkoda tego tiebreaka w fazie grupowej…

Dobrze spisali się energetyczni młodzi mężczyźni w Bydgoszczy. Co prawda przegrali w fazie grupowej z Treflem po tiebreaku, ale kolejne dwa zwycięstwa z gospodarzami i Koszalinem dały drugie miejsce w turnieju i pewny awans.

Jedynym wielkopolskim gospodarzem ćwierćfinałów był IUKS Jedynka Poznań. Poznaniacy są faworytami do finału. I pokazali, że są bardzo mocni. Właściwie poziomem gry i punktami zbliżyli się do nich tylko krotoszynianie, którzy jako drugi wielkopolski zespół grali w Poznaniu. Niestety nie do końca wyszedł mecz z KaEmKą Starogard Gdański. Pomimo ambitnej walki i fajnych akcji zawodnicy Piasta przegrali ostatni mecz turnieju i tym samy zajmując trzecie miejsce w tabeli nie pojadą na półfinały. Wielka, ale to wielka szkoda, bo chłopaki zasługiwali, aby grać dalej.

Już za dwa tygodnie półfinały. Czy IUKS Jedynka będzie miała szczęście i zorganizuje turniej? Bardzo byśmy sobie tego życzyli.