AktualnościJunior Młodszy

Here we go! Startuje sezon 2022/2023.

“Here we go” – takimi słowami włoski dziennikarz Fabrizio Romano ogłosił transfer Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony. My w ten sposób obwieszczamy początek sezonu 2022/2023, który wystartuje już w najbliższą niedzielę.

Inauguracja nastąpi w rozgrywkach kadetów. Odbędą się 3 turnieje eliminacyjne, które przydzielą w zależności od zajętego w nich miejsca zespoły do dalszej fazy sezonu. Zespoły, które zajmą miejsca 1-2 będą grać potem w grupie D, z kolei pozostałe utworzą grupę E.

Pierwszy turniej gr. A odbędzie się w Pile, gdzie Joker, wicemistrz Wielkopolski z ubiegłego sezonu gościć będzie SPS Słupcę, UKS 9 Leszno i MKS Jarocin. W pierwszym pojedynku pilanie zmierzą się z SPS-em, potem lesznianie z MKS-em. Zwycięzcy zagrają o miejsce pierwsze, pokonani o trzecie. Mecze rozgrywane będą równolegle na dwóch boiskach. Pierwsze zaplanowano na godzinę 11, a wszystko odbędzie się w Powiatowej Hali Sportowej przy ul. Wincentego Pola 11.

Podobny system gier odbędzie się w grupie B, gdzie gospodarzem będzie IUKS Jedynka Poznań – brązowy medalista z poprzedniego sezonu. Gospodarze podejmą KS Volley Turek, a w drugim meczu Szamotulanin Szamotuły zagra z Jokerem Piłą 3. Potem wygrani o pierwsze, przegrani o trzecie. Start o godzinie 10 w hali UAM przy ul. Zagajnikowej 9.

Trochę inny system będzie w grupie C, która grać będzie też w Poznaniu, ale w roli gospodarza wystąpi aktualny mistrz Wielkopolski – Enea Energetyk Poznań. A to dlatego, że w tej grupie są trzy zespoły i w niedzielę każdy zagra z każdym. Najpierw Energetyk podejmie Jokera Piłę 2, potem pilanie zagrają z Jantarem Kalisz, by w ostatnim meczu kaliszanie zmierzyli się z “energetycznymi”. Tutaj też gra odbywać się będzie w systemie trzech setów bez względu na wynik i każdy wygrany set to jeden punkt do tabeli końcowej turnieju. Odbędzie się on w hali przy ul. Grunwaldzkiej 1, a początek to godzina 10.

Terminarz i tabele Ligi Kadetów do zobaczenia tutaj.

Zachęcamy również do odwiedzenia naszego kanału Youtube, gdzie chyba każdy znajdzie coś dla siebie. Subskrybujcie, lajkujcie, komentujcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *