AktualnościJunior

Hit w Lidze Juniorów dla Energetyka.

W minioną niedzielę kolejne turnieje rozegrali juniorzy. W hitowym pojedynku grupy pierwszej zmierzyli się ze sobą Enea Energetyk Poznań z Szamotulaninem Szamotuły.

W grupie 1 był to dopiero drugi turniej, gdyż ten z 24 października, którego gospodarzem miał być Progress Września został przełożony na 27 grudnia. Gospodarzem ostatniego był Enea Energetyk Poznań, a do hali w Poznaniu przyjechały zespoły Progressu Września i Szamotulanina. Pauzowała Jedynka Poznań.
W pierwszym meczu turnieju Energetyk bez najmniejszych problemów pokonał wrześnian 3:0, z czego warto odnotować, że pierwszy set zakończył się wynikiem 25:4. W drugim meczu siatkarze z Wrześni również musieli przełknąć gorycz porażki do zera tym razem z Szamotulaninem. W ostatni meczu turnieju zmierzyły się dwa najlepsze zespoły tej grupy i kandydaci do medali Mistrzostw Wielkopolski, czyli Energetyk z Szamotulaninem. Pierwszy set 25:21 dla Energetyka. Drugi 25:17 dla gości z Szamotuł. O zwycięskim dużym punkcie decydował set trzeci, który wygrali gospodarze 25:23. Był to pierwszy występ w tym sezonie Energetyka, gdyż w jedynym do tej pory rozegranym turnieju juniorów, którego gospodarzem była Jedynka Poznań, zawodnicy Dominika Hajduka – pauzowali.

W grupie 2 zdecydowanym faworytem jest UKS SMS Joker Piła, który był gospodarzem trzeciego już turnieju. Do piły nie zawitali siatkarze Konspolu Słupca, którzy w tej kolejce mieli pauzę.
W pierwszym meczu bez historii Joker pokonał 3:0 Piątkę Turek. W drugim meczu siatkarze trenera Andrzeja Malczewskiego powetowali sobie przegraną z pierwszego meczu rozbijając 3:0 Jantar Kalisz. W ostatnim meczu turnieju, tak jak się można było spodziewać Joker odprawił 3:0 zawodników z Kalisza.

Bezpośredni awans do finału wojewódzkiego uzyskają zwycięzcy grup. Zespoły z miejsc trzecich zmierzą się z drużynami, które zajmą miejsca drugie z innej grupy. Baraże zaplanowano w systemie mecz i rewanż.

Wszystkie wyniki i aktualne tabele możecie znaleźć tutaj.