Aktualności

Meczem kadetek rozpoczynamy rozgrywki w 2021 roku.

Już jutro czyli w środę zostanie rozegrany mecz kadetek pomiędzy SKF PBS PP Poznań i ENEA ENERGETYK Poznań. Zawodniczki Energetyka mają o 2 mecze mniej rozegrane niż zespół SKF i zajmują obecnie 3 miejsce w tabeli grupy 1. Zespół SKF po rozegraniu 8 meczów i 3 zwycięstwach plasuje się na 6 miejscu. Wydaje się, że zdecydowanym faworytem są zawodniczki Enei, ale może po dłuższej przerwie drużyna SKF zaskoczy przeciwnika. Dziewczęta Energetyka mają bardzo napięty terminarz i kolejne mecze rozegrają z KS ASBL Piła – w sobotę na własnym terenie, a w niedzielę rewanż w Pile. Pilanki nadrabiają zaległości, gdyż rozegrały dotychczas tylko 5 meczów, przegrały 2 mecze z SKF Poznań i drugą drużyną Szamotuł. Zespół SKF swoje kolejne spotkanie rozegra z UKS ZSMS Poznań. Pierwszy mecz SKF wygrał w tie-breaku. Jak będzie tym razem? Lider grupy 1 czyli UKS SZAMOTULANIN Szamotuły II w niedzielę będzie gościł młodziutkie zawodniczki ze Złotowa. Wynik wydaje się być przesądzony, ale z pewnością złotowianki tanio skóry nie sprzedają.

W grupie 2 czekają nas 2 mecze. MUKS JANTAR Kalisz – na razie bez zwycięstwa w rozgrywkach – będzie gościł UKS PIĄTKA Turek, który zajmuje obecnie 3 miejsce w tabeli tracąc tylko 3 punkty do UKS Śmigiel, ale mając o 2 mecze rozegrane mniej. Ciekawie zapowiada się spotkanie PSPS LIBERO Pleszew i KTPS Konin. Obie drużyny mają tyle samo punktów i tyle samo rozegranych meczów. Dziewczęta z Konina są na wyższej pozycji mając jeden set wygrany więcej niż pleszewianki. Czy po niedzielnym meczu zespoły odwrócą się miejscami?

W rozgrywkach kadetów odbędą się tylko 2 mecze. W grupie pierwszej spotkają się  MKS Jarocin zajmujący obecnie 4 miejsce z dorobkiem 6 punktów i IUKS JEDYNKA Poznań będąca wiceliderem z 1 tylko przegranym meczem.

W grupie drugiej pierwszy zespół Energetyka podejmować będzie KKS ASTRA Krotoszyn. Poznaniacy są zdecydowanym liderem – do tej pory nie stracili nawet seta. Krotoszynianie natomiast póki co zajmują ostatnie miejsce z jednym zwycięstwem.

Swoje mecze przełożył zespół Energetyka II ze względu na udział zawodnika w zgrupowaniu kadry Polski. Rozgrywający Artur Becker został powołany na zgrupowanie szerokiej kadry U17, które odbędzie się w Zakopanym. Wychowanek Enea Energetyk Poznań i podopieczny trenera Szymona Kurowskiego został dostrzeżony przez trenera kadry Polski Konrada Copa. Dla Artura będzie to debiut w zgrupowaniu kadry Polski, ale mamy nadzieję, że pokaże swoje umiejętności i będziemy mogli kibicować Wielkopolaninowi w Mistrzostwach Europy U17. Na tym samym zgrupowaniu jest jeszcze inny reprezentant naszego województwa – Kacper Strycharz, czołowy siatkarz Jokera Piła, stąd Piła także przełożyła zaplanowane wcześniej mecze. Trzymamy kciuki za naszych kadetów!