AktualnościIII liga Mężczyzn

III liga mężczyzn wkracza w decydującą fazę.

Zespoły z III ligi mężczyzn wkraczają w najważniejszą fazę rozgrywek. Stawką jest awans do Play-Offów i wyższe miejsce na koniec rundy zasadniczej, które da lepsze rozstawienie przed fazą pucharową.

Obecnie niezagrożony jest Legion Skalmierzyce, który z dorobkiem 40 punktów pewnie prowadzi w tabeli. Potem jest już bardzo ciasno. Drugi w tabeli Orzeł Supergadżet Osiecza ma zgromadzonych 31 punktów. Depcze mu po piętach Joker Piła z 30 punktami na koncie. Czwarte miejsce premiowane awansem do dalszej fazy zajmuje Szamotulanin – 29 punktów, ale jeden mecz zaległy, tyle samo punktów ma Orzeł Osiek. Na szóstej pozycji Enea Energetyk Poznań, który wywalczył 24 punkty. I te zespoły walczą o play-off.

17 kolejkę rozpocznie już w piątek mecz Izometu Wronki z Szamotulaninem. Odbędzie się w Szamotułach w hali Nałęcz o godzinie 19. W pierwszym spotkaniu wyraźnie lepszy był Szamotulanin, który wygrał 3:0. Układ tabeli również przemawia za gośćmi, którzy zajmują 4 lokatę, a Izomet okupuje ostatnią pozycję.
Wicelider z Osieczy podejmie u siebie ósmą w tabeli Piątkę Turek. Pierwszy mecz 3:0 dla Supergadżetu.
O trzecie zwycięstwo z rzędu walczyć będzie Kangur Nowy Tomyśl. Jego rywalem będzie poznański Energetyk. Kangur jest na miejscu siódmym, jego przeciwnik oczko wyżej. W pierwszym meczu 3:1 wygrały Kangury.
Joker Piła podejmie u siebie IUKS Jedynkę Poznań. Faworytem w tym meczu z pewnością będą gospodarze, którzy zajmują trzecią pozycję, Jedynka z jednym meczem zaległym obecnie jest dziewiąta. Choć w pierwszym meczu to poznaniacy byli lepsi, wygrywając 3:1.
Najciekawiej zapowiada się jednak mecz lidera ze Skalmierzyc z Orłem Osiek. Tym bardziej, że dla gości każdy punkt jest na wagę złota w perspektywie końcowej klasyfikacji. Pierwszy mecz dla Legionu 3:0.

Wszystkie wyniki i aktualna tabela dostępna tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *