AktualnościJunior Młodszy

IUKS Jedynka Poznań mistrzem Wielkopolski kadetów!

Po dwóch dniach turnieju raczej wszystko było już jasne. Jedynka w najważniejszym meczu pokonała Energetyka Poznań, więc tylko jakaś ekstremalna niemoc mogła pozbawić ją triumfu. Tym ekstremum mógł być trzeci zespół Jokera.

Bez wątpienia kluczowym dla rozstrzygnięć całego turnieju był pierwszy dzień. Wtedy to zmierzyły się ze sobą dwa zespoły LOMS Joker Piła Powiat Pilski i IUKS Jedynki Poznań z Enea Energetykiem Poznań. Można powiedzieć, że to wtedy poznaliśmy już ostateczną kolejność miejsc podczas tegorocznego finału. Joker III pokonał wtedy najmłodszego uczestnika finału wojewódzkiego, a Jedynka ograła Energetyka.

Napisaliśmy wtedy, że naszym zdaniem to niespodzianka. I zdania nie zmieniamy, bo odnosiliśmy się do wyników ligi kadetów do finału wojewódzkiego. Wtedy to Energetyk był najlepszy i w lidze ograł dwa razy Jedynkę. Warto jednak pamiętać, że liga to droga do celu, a nim jest (pośrednim) finał wojewódzki. Używamy słowa pośrednim, bo lokalny finał to tylko krok do najważniejszej przygody jaką jest udział w rozgrywkach szczeblowych.
W ostatnim dniu zostały dopełnione formalności. Jedynka pokonała Jokera III, a Energetyk pierwszą drużynę pilan. Dzięki takim wynikom kolejność została zachowana po dwóch dniach finału, czyli mistrzostwo dla Jedynki, srebro dla Energetyka, a brąz dla Jokera III.

Już po drugim dniu, gdy użyliśmy słowa niespodzianka w kontekście wygranej Jedynki nad Energetykiem chwilę podebatowaliśmy ze sztabem Jedynki Poznań. Nie było to oburzenie się na nasze słowa, ale nie do końca się z tym zgadzali. Rozumieli, że patrząc na wyniki z całego sezonu tak mógł być odebrany ten wynik, ale dla nich to nie była żadna niespodzianka czy sensacja. Po turnieju wszystko z trenerami wyjaśniliśmy. Jedynka od pierwszego meczu sezonu grała z przekonaniem, że interesuje ją tylko wygranie tej kategorii. Każdy mecz był przygotowaniem. A w jaki sposób to zrobili, pokazał finał wojewódzki. Jak powiedział nam trener Marcin Stachowski, poznaniacy do finału wojewódzkiego byli po prostu doskonale przygotowani. Zarówno pod względem fizycznym, mentalnym, ale przede wszystkim taktycznym. Błędy, które popełniali zawodnicy w trakcie sezonu zostały prawie całkowicie wyeliminowane. Świetnie rozpisane zespoły przeciwne, dzięki czemu dokładnie wiedzieli gdzie szukać słabych punktów u przeciwników, a jakie mocne strony swojej drużyny wykorzystać. I mimo pojedynczych zawieszek, gdzie potracili sety, to szybko wracali do swojej gry i mecze zwyciężali. Mamy nadzieję, że ta forma zostanie przełożona na rozgrywki centralne i zobaczymy drużynę z os. Pod Lipami w Poznaniu w finale Mistrzostw Polski, bo takie są ambicje tej drużyny w tym sezonie.

Dzięki wygraniu województwa, Jedynka będzie gospodarzem turnieju ćwierćfinałowego, choć wiemy, że może nie być to łatwe, bo klub cały sezon gra na wyjeździe po zawaleniu się dachu ich macierzystej hali. W środę losowanie i zobaczymy kto padnie ich ofiarą.

Wyniki ligi kadetów do zobaczenia tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *