AktualnościMłodzik

Jedynka Poznań po medal!

Wprawdzie jako partner Finału Mistrzostw Polski Młodziczek koncentrujemy się głównie na tym wydarzeniu, ale nie możemy też zapomnieć, że w tym samym czasie odbędzie się finał młodzików. Mamy tam naszego reprezentanta – IUKS Jedynkę Poznań, która jedzie walczyć o medal.

W poprzednim sezonie Jedynka została piątą drużyną w Polsce. Dobrą wiadomością dla duetu trenerskiego Piotr Kołodziejski – Marcin Stachowski jest to, że część zawodników z tamtej drużyny zagra w tegorocznym finale. Ogranie i doświadczenie zdobyte w tym sezonie w starszych kategoriach wiekowych na pewno będzie atutem poznaniaków.

W grupie naszymi rywalami będą zespoły: MKS Bzura Ozorków, UKS Koral Wrocław i KS Metro Warszawa. Jak powiedział w rozmowie z nami trener Kołodziejski, Jedynka trafiła do trudniejszej grupy. I jeśli uda się z niej wyjść, to medal będzie na wyciągnięcie ręki. Poznański zespół solidnie trenował praktycznie do samych świąt, bo gdy inni przechadzali się z koszyczkami ulicami Poznania, Jedynka jeszcze szlifowała formę w hali sportowej.
Odległe od Poznania Bartoszyce nie są problemem, bo trenerzy awansując do ścisłego finału liczyli się z tym, że będzie to daleki wyjazd. Podkreślali również, że wszyscy rywale grupowi są bardzo mocni, ale w tym sezonie z żadnym z nich jeszcze nie rywalizowali. Za najmocniejszego rywala, sztab Jedynki uważa zespół z Wrocławia.

Po więcej szczegółów odsyłamy do strony na facebooku, możecie wejść klikając tutaj.

Z kolei transmisja z turnieju jest zaplanowana tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *