AktualnościMini Siatkówka

KINDER Joy of moving – podsumowanie

Śląski Związek Piłki Siatkowej po raz kolejny organizował finały minisiakówki Kinder Joy of moving. W hali Arena w Gliwicach pojawiły się najważniejsze postaci świata siatkarskiego. Nam udało się porozmawiać z Marcinem Weinerem, Andrzejem Lemkiem oraz Markiem Magierą.

To było wspaniałe wydarzenie – najważniejszy turniej dla najmłodszych siatkarek i siatkarzy, którzy dotarli tutaj grając wiele turniejów. Aby znaleźć się w gliwickiej Arenie trzeba być naprawdę dobrym, gdyż w eliminacjach brały udział 192 drużyny i 45 tysięcy młodych sportowców.

Wielkie brawa dla organizatorów za wspaniałe przygotowanie turnieju. Dla większości siatkarek i siatkarzy była to niesamowita frajda zmierzyć się z koleżankami i kolegami z innych województw w tak pięknym obiekcie. O organizacji opowiedział nam prezes Śląskiego Związku Piłki Siatkowej Marcin Weiner.

Turniej otworzył Prezes PZPS Sebastian Świderski, który przez wiele lat był ambasadorem tych rozgrywek. W trakcie zawodów w gliwickiej Arenie pojawiali się sportowcy grający na najwyższych szczeblach siatkarskich lig, a bywa, że trenerami najmłodszych są autorytety – siatkarze i siatkarki znani z gry w reprezentacji Polski.

Ceremonię zakończenia ogłosił wiceprezes PZPS Andrzej Lemek, działacz siatkarski i znakomity sędzia, który także nam udzielił wywiadu.

Od kilkunastu lat nieustannie zawody najmłodszych siatkarek i siatkarzy komentuje wielka postać polskiej siatkówki Marek Magiera. Razem z Grzegorzem Kułagą dbają o oprawę meczów i turniejów reprezentacji Polski od ponad 20 lat. My również kilkukrotnie mieliśmy zaszczyt pracować dla tego duetu, jak choćby podczas Mistrzostw Europy w 2017, gdzie pracowaliśmy w katowickim Spodku czy podczas Finału Pucharu Polski kobiet w Nysie. Udało nam się porozmawiać nie tylko o zawodach minisiatkówki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *