AktualnościMini Siatkówka

KINDER Joy of moving – dzień trzeci

Mamy to!!! Drużyna z Wielkopolski najlepsza w Polsce! Świetne występy i ambicja godna najlepszych sportowców wśród najmłodszych adeptów siatkówki z Wielkopolski.

Od początku turnieju wszyscy sportowcy, trenerzy i rodzice mieli się świetnie bawić, pokazywać co najlepsze, ale także przestrzegać kodeksu, którego zasady były nie do przeoczenia.

Pięknie walczyły najmłodsze dziewczynki. Zawodniczki UKS Hetman Sobieski przy wsparciu rodziców i pomocy trenera zajęły wspaniałe 18 miejsce. Starsze koleżanki także pokazały się z bardzo dobrej strony. Po bardzo ciężkim boju zajęły dziesiąte miejsce ulegając w drugim secie na przewagi.

Wszystkie zawodniczki chodzą do jednej szkoły, w której nauczycielem i trenerem jest Zbigniew Kegel. To wielki sukces dla szkoły, klubu i trenera, który niezmiennie od kilku lat gra w finałach Mistrzostw Polski w rozgrywkach najmłodszych dziewczynek. Z trenerem i zawodniczkami rozmawialiśmy tuż przed ostatnim meczem w Gliwicach.

Leszczyńskie tygrysice występujące w „dwójkach” pokazały jak wiele potrafią. Świetna postawa dziewczyn, które walczyły do końca w każdym meczu dała im bardzo dobre 10 miejsce. Jak one oceniają swój występ?

Wielki sukces odnotowały podopieczne Doroty Szyszki reprezentujące UKS Szamotulanin Szamotuły w młodzieżowych “trójkach”. Po bardzo ciężkim meczu zarówno fizycznie jak i mentalnie zajęły świetne czwarte miejsce. Niedosyt pozostał, bo nie udało się poprawić ubiegłorocznego wyniku, ale jakże się nie cieszyć z czwartego miejsca w Polsce?

Fot. Facebook UKS Szamotulanin Szamotuły

W „czwórkach” dziewcząt mieliśmy aż trójkę przedstawicielek. Energetyczne panie bardzo dobrze zagrały w niedzielę. Po przegranej w tiebreaku w ostatnim meczu zajęły 14 miejsce w Polsce. Duży sukces odnotowały gostynianki, które przyjechały tutaj w roli Kopciuszka. Awans do najlepszej ósemki był już bardzo dużym osiągnięciem, a wygrana ze sławną Dąbrową Górniczą dająca siódme miejsce zdecydowanie satysfakcjonuje trenera i przede wszystkim młode siatkarki, które z pewnością w przyszłym sezonie już w grupie młodziczek pokażą na co je stać.

Rozmawialiśmy z trenerem i zawodniczkami z Gostynia:

Ale… mamy złoto!!! A niemożliwego dokonały podopieczne Kuby Stankiewicza, które nie dość, że w półfinale pokonały w tiebreaku Volley Wrocław, to potem po bardzo emocjonującym tiebreaku SKPS Dunajec Nowy Sącz. My trenera UKS 17 Kalisz złapaliśmy przed meczem finałowym.

Co u chłopaków? Dwójeczki wygrały co miały wygrać. Podopieczni Dagmary Ciarki pechowo nie awansowali do pierwszej połówki, ale nie dali szans rywalom w niedzielę i zajęli pewne 21 miejsce.

Czy była szansa na więcej? Zapytaliśmy trenerkę IUKS Jedynki Poznań

Bardzo dobre dziesiąte miejsce zajęli chłopcy z Leszna. Pokonali oni utytułowany klub z Zawiercia i zajęli ostatecznie dziesiąte miejsce w Polce.

W trójkach chłopców Tarnovia Volleyball zagrała bardzo dobrze w obu niedzielnych meczach i zajęła 5 miejsce w Polsce.

Zawodnicy UKS Piątki Turek zajęli miejsce w czołowej ósemce.

Czy to dobry wynik? O tym rozmawialiśmy z trenerem chłopaków Andrzejem Malczewskim.

I na deser czwórki chłopców. Dzielnie walczyli zawodnicy z Wrześni, którym wygrany tiebreak zapewnił trzynaste miejsce w Polsce.

A Tygrysy z Leszna po trudnym meczu z utytułowanym Metro Warszawa i wygranej z Połczynem Zdrój zajęli bardzo dobre siódme miejsce.

For. Facebook UKS 9 Leszno

Ogromne zaangażowanie dzieciaków, trenerów, rodziców posumowała człowiek-orkiestra leszczyńskiego klubu Klaudia Borowska.

Gratulujemy wszystkim dzieciakom, trenerom, rodzicom. Wielkie brawa dla organizatorów za wspaniałe przygotowanie turnieju. Dla większości siatkarek i siatkarzy była to niesamowita frajda zmierzyć się z koleżankami i kolegami z innych województw w tak pięknym obiekcie,

2 komentarze do “KINDER Joy of moving – dzień trzeci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *