AktualnościMłodziczkaMłodzik

Koniec pierwszego etapu młodziczek i młodzików.

W sobotę rozegrano ostatnie turnieje młodziczek i młodzików pierwszego etapu, które wyłoniły uczestników poszczególnych lig w drugiej rundzie.

Pierwsza liga młodziczek będzie piekielnie mocna. Znalazły się tu UKS Szamotulanin Szamotuły, Enea Energetyk Poznań, UKS Piątka Turek, UKS Kaniasiatka Gostyń, MKS Kalisz, które do tej pory nie oddały nawet seta, a także UKS ZSMS Poznań, drugi zespół Energetyka, KKS Astra Krotoszyn oraz Mistrzowie Polski w mini „czwórkach” UKS 17 Kalisz. Zrobiliśmy tu ranking zespołów pod względem zdobyczy punktowych i na czele znalazły się zawodniczki z Turku, które średnio dały ugrać rywalkom niewiele ponad 5 punktów na set. Na miejscu drugim kaliszanki, które w 6 meczach oddały 87 punktów, a na trzecim szamotulanki, które pozwoliły rywalkom na średnią zdobycz w secie niewiele ponad 8 punktów.

Drugą ligę tworzą zespoły, które w pierwszej fazie uplasowały się na drugich miejscach i są to: MKS Trzcianka, UKS Lider Rokietnica / UKS Szamotulanin II, SPS-Box-Pro-Volley Piła, UKS Olimp Września, GLKS Barycz Janków Przygodzki, MUKS Jantar Kalisz, UKS Piast Krotoszyn, KS Volley Turek, a także UKS P.U.M.A. Komorniki.

UKS PUMA Komorniki

W trzeciej lidze znalazło się 10 zespołów, zajmujących miejsca trzecie i czwarte po pierwszym etapie. Zobaczymy tutaj SPS Spartę Złotów, która do ostatniego turnieju walczyła o możliwość gry w wyższej lidze, dwa zespoły KS ASBL Piła,  dziewczyny z młodego klubu LZS Piast Kobylnica ciągle zdobywające doświadczenie w oficjalnych rozgrywkach, KS Siatkarz Koło, UKS Środa Środa Wielkopolska, drugi zespół MKS-u Kalisz, TKS Siatkarz Jarocin, MLKS Orlik Miłosław oraz SKF PBS Poznań. To właśnie u poznanianek nastąpiły największe roszady w składzie. Część dziewcząt opuściła klub decydując się na bardziej amatorskie zawody, natomiast klub pozyskał dziewczyny pochodzenia ukraińskiego, które świetnie pokazują się na wielkopolskich parkietach. I właśnie na turnieju w Komornikach, gdzie obok gospodyń rywalizował poznański SKF i UKS Szamotulanin Szamotuły:

Wszystkie wyniki, tabele i terminarze do Ligi Młodziczek, do zobaczenia tutaj.

Młodzicy także zakończyli pierwszy etap i kolejne zawody rozegrają już w dwóch ligach. W pierwszej znalazły się dwa zespoły z Kalisza – MUKS Jantar i MUKS Grom, SKS Murowana Goślina, LOMS Joker Piła Powiat Pilski oraz dwa zespoły z Poznania – Enea Energetyk i IUKS Jedynka. W drugiej lidze zobaczymy 5 zespołów: Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne, drugi zespół Energetyka, UKS Piast Krotoszyn, KPS Progress Września i UKS Piątka Turek. Chłopaki grali bardziej wyrównanie, więc w statystki się nie bawiliśmy.

Wyniki, tabele i terminarze Ligi Młodzików do zobaczenia tutaj.

Pierwsze mecze drugiego etapu już za tydzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *