Aktualności

Legendy Wielkopolskiej Siatkówki – Krzysztof Ratajczak część 1.

Kontynuujemy nasz cykl, w którym zapraszamy do rozmowy osoby znane, zasłużone lub takie, które działają w siatkówce w Wielkopolsce, ale nie tylko, czyli Legendy Wielkopolskiej Siatkówki. Naszym ostatnim gościem był Krzysztof Ratajczak. Partnerem programów jest Hotel Liberte 33, Poznań ul. Libelta 33, który gości nas i umożliwia nagrania w optymalnych warunkach.

Krzysztof Ratajczak głównie znany jest z anteny radiowej wcześniej Radia Merkury, obecnie Radia Poznań S.A. To jego głos usłyszycie podczas meczów Lecha Poznań czy gdy chcecie zaczerpnąć informacje o wydarzeniach sportowych w regionie. Niektórzy mogli też go usłyszeć na antenach ogólnopolskich podczas największych wydarzeń sportowych na świecie jak Igrzyska Olimpijskie czy Mistrzostwa Świata. Ale ma też ciekawą historię i wiele wspólnego z Wielkopolską Siatkówką. Przez jedną kadencję był prezesem Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej, sprawozdawcą z meczów wielkopolskich zespołów, gdy Wielkopolska była potentatem w siatkówce żeńskiej, a obecnie jest komisarzem Polskiej Ligi Siatkówki, na meczach organizowanych przez PLS, czyli Plus i Tauron Ligi oraz Tauron I Ligi Mężczyzn.

Z redaktorem Ratajczakiem początkowo umówiliśmy się na pół godzinki rozmowy. Jednak ilość historii oraz sposób w jaki to przedstawiał nasz gość, przeciągnął rozmowę do blisko dwóch godzin. Dlatego podzieliliśmy nagranie na dwie części. W pierwszej, którą prezentujemy poniżej porozmawialiśmy na tematy głównie związane z siatkówką w Wielkopolsce. O tym jak został prezesem związku, w jaki sposób działał i na co kładł największy nacisk. Opowiedział o swoich bliskich powiązaniach, także rodzinnych z siatkówką i jak do tego doszło, a także wyraził opinię, co należy zrobić, aby jeszcze bardziej siatkówka mogła się rozwinąć. Nie zabrakło też tematu o pracy w radiu. Podsumowując: prawie 50 minut interesującej rozmowy, które upłynie Wam naprawdę szybko. O niepowtarzalnym, radiowym głosie, tylko wspomnimy.

Zapraszamy:

Premiera części drugiej planujemy wyemitować w piątek, 30.12.2022 o godzinie 20. Link poniżej:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *