AktualnościMini Siatkówka

Rekordowy turniej minisiatkówki w Lesznie

UKS 9 Leszno to klub, który zasłynął już w Wielkopolsce jako organizator najlepszych turniejów siatkarskich dla najmłodszych sportowców. Poza rozgrywkami regionalnymi, w których biorą udział zespoły z Wielkopolski, od kilku lat organizowane są także turnieje ogólnopolskie.

W grudniu roku odbył się piąty Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej. Tej cyklicznej imprezy nie przerwała nawet pandemia. W poprzednich latach większość startujących zespołów stanowiły kluby z Wielkopolski, ale w tym roku postanowiono podwyższyć poprzeczkę i zaproszono zespoły, które zdobywały medale mistrzostw polski w minisiatkówce. Do Leszna przyjechały zespoły z całej Polski, a większość z nich to znajomi z Gliwic. To właśnie na największej imprezie siatkarskiej dla dzieciaków kluby umówiły się na wspólne turnieje. Zawarte tam przyjaźnie mają zaprocentować w tym sezonie. Tygrysy parowały już w Policach, przed nimi jeszcze zawody w Bydgoszczy i Zawierciu.

Do zawodów zaproszono rekordową ilość 92 zespołów z 31 klubów. W sobotę rywalizowały dziewczynki w kategoriach dwójek i trójek, a w niedzielę chłopcy w tych samych kategoriach wiekowych. Gospodarze byli reprezentowani przez 11 zespołów, a wszyscy wiemy, że to tylko niewielka część możliwości klubu, bo Tygrysy maja po 5-6 drużyn w każdej minisiatkarskiej kategorii. Organizatorzy postanowili zaprosić najlepszych z najlepszych, a dzieciaki miały pograć ambitną siatkówkę, a nie wygrać za wszelką cenę.

W tym roku turniej był ogromnym wyzwaniem logistycznym. Nie udało się otrzymać dofinansowania jak w latach poprzednich. Organizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki środkom własnym stowarzyszenia, opłat wpisowych drużyn oraz pozyskanym sponsorom: Euro Getriebe,, Best Catering & Events, Kaczmarek Electric, Winkhaus Polska, Stainer Bauchemie, Galeria Leszno, Party Shop.

Nad przebiegiem turnieju czuwali sędziowie Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej oraz około 20 sędziów pomocniczych. Dla zwycięzców przygotowano okolicznościowe puchary, nagrody, a dla wszystkich uczestników medale, koszulki i poczęstunek.

Dwa tygodnie przed turniejem przyszła informacja o chorobie Mateusza Matuszaka. Postanowiono wykorzystać potencjał publiczności, która zapowiedziała przyjazd do Leszna. Rodzice wpadli na pomysł, aby ustawić bufet, z którego zysk pójdzie na leczenie i rehabilitację Mateusza walczącego z chorobą nowotworową. Pomysł się sprawdził dzięki wsparciu opiekunów, którzy zadbali o ciasto oraz firmie Best Catering & Events, która zaopatrzyła bufet. Wielki udział w sukcesie zbiórki należy się szkolnym kolegom Mateusza z Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie., którzy kilka godzin stali za ladą i obsługiwali gości.

Zbiórka trwa do końca grudnia i dopiero wówczas puszki zostaną otwarte i podliczy się całą kwotę.

W poprzednich turniejach były także zbiórki na cele charytatywne – na leczenie kontuzjowanych siatkarzy oraz schronisko dla zwierząt. Wiemy, że ta tradycja będzie kontynuowana.

Foto: UKS 9 Leszno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *