Aktualności

Legendy Wielkopolskiej Siatkówki – Mariusz Frąckowiak.

Rozpoczynamy cykl zatytułowany “Legendy Wielkopolskiej Siatkówki”. Chcemy w nim przedstawić osobistości znane, lubiane czy takie, które mają lub miały wpływ na siatkówkę w Wielkopolsce lub takie, które są rozpoznawalne. W pierwszym odcinku Mariusz Frąckowiak – sędzia, spiker, konferansjer, działacz.

Pomysł na “Legendy Wielkopolskiej Siatkówki” zrodził się mniej więcej pół roku temu. Podczas jednej z nocnych Polaków rozmów stwierdziliśmy, że nasze województwo jest bardzo bogate w ludzi, którzy mają ciekawe historie związane z siatkówką w naszym województwie. Zaczęliśmy tworzyć listę osób, która może wydawać się interesująca i ciekawa dla naszych odbiorców, ale z realizacją było już gorzej. Obowiązki zawodowe czy logistyczne odłożyły projekt w czasie.

W końcu się jednak zebraliśmy i wykonaliśmy telefon do pierwszego gościa. Nie ma też co ukrywać, że była to decyzja strategiczna. Bo był nim Mariusz Frąckowiak. Nie wiemy czy są w środowisku siatkarskim osoby, które Mariusza nie znają lub chociaż nie kojarzą. Od 2000 r., sędzia Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. Widywany w halach oraz na boiskach plażowych. Ale chyba co najważniejsze to znakomity spiker i konferansjer, który poprowadzi zawody lub imprezy od osiedlowych festynów, po mistrzostwa świata. Od małej mieściny po imprezę na kilkanaście tysięcy osób w stolicy. Nie ma dla niego wyzwania, którego by się nie podjął. A co najważniejsze, zawsze jest perfekcyjnie przygotowany. Jak sam stwierdził, nie jest zwykłym “czytaczem” nazwisk z koszulek, ale zawsze stara się wyszukać co zaciekawi widza.

Nie ukrywamy też, że Mariusz to dla nas “bezpieczny” gość. Znamy się i współpracujemy przy różnego rodzaju eventach ponad 15 lat (stąd w filmie również zdjęcia z naszą facjatą). Dodatkowo Mario to także człowiek, któremu zapoda się temat i może o nim opowiadać swobodnie i ciekawie. Nie jest to rozmówca typu: – Jak się podobał ten turniej? – Dobrze. Mariusza się po prostu fajnie słucha. I co najważniejsze mamy wrzutkę ze słynnych sucharów Mariusza Frąckowiaka. Dzięki temu mamy nadzieję, że po zobaczeniu tego odcinka, łatwiej będzie nam namówić kolejne osoby, z którymi chcielibyśmy się spotkać przed naszymi kamerami.

Nie będziemy tu wymieniać wszystkich imprez, które prowadził Mariusz Frąckowiak, bo zapoznanie się z bogatym CV zajęłoby więcej niż poniższa rozmowa. Ale wspomnimy, aby zachęcić do obejrzenia, że pracował m.in. przy: Tour de Pologne, wszelakich cyklach turniejów siatkówki plażowej i halowej, koszykówka, piłka ręczna, beach soccer, boks czy tenis plażowy. W rolę pytającego wcielił się Piotr Duszyński. Zapraszamy:

Jeśli macie pomysły lub propozycje z kim także warto byłoby porozmawiać, prosimy o informację. Ciekawe czy Wasze głosy pokryją się z naszymi, a może podsuniecie nam nową ideę lub odkryjemy nieoficjalnego bohatera z Wielkopolski.

2 komentarze do “Legendy Wielkopolskiej Siatkówki – Mariusz Frąckowiak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *