AktualnościJunior Młodszy

Liga Kadetów? Prawdziwy sprint.

Teoretycznie jedna kolejka została do zakończenia Ligi Kadetów. Teoretycznie przynajmniej w grupie pierwszej, bo w ciągu najbliższych sześciu dni zostanie tam rozegranych zamiast trzech, aż siedem meczów. Dużo spokojniej w grupie drugiej, gdzie to co najważniejsze już dość dawno rozstrzygnięte.

A rozstrzygnięte dlatego, że tylko jeden zespół uzyska promocję do barażów, które z kolei dadzą możliwość gry w półfinałach. Już kilka kolejek temu świętował Szamotulanin Szamotuły, który nie przegrał żadnego meczu w sezonie. Pozostałe drużyny zagrają o miejsca 8-11. Ostatnia kolejka rozstrzygnie tylko kiedy i u kogo odbędą się turnieje. O drugie miejsce walczą Jantar Kalisz z 9 Leszno, które mają tyle samo punktów. I mecz między tymi zespołami odbędzie się w ostatniej kolejce już w środę. Czwarte miejsce dla Volley’a Turek, a tabelę zamyka Konspol Słupca.

Jednak ważniejsze rzeczy dzieją się w pierwszej grupie. Dlatego, że jak zaznaczyliśmy wcześniej, jeszcze siedem meczów w tej grupie przed nami, a przede wszystkim, że trzy czołowe drużyny na koniec tej fazy od razu znajdą się w finale wojewódzkim. Czwarta trafi do półfinału, gdzie zmierzy się zw zwycięzcą barażu, w którym zmierzą się oprócz Szamotulanina piąta i szósta drużyna z grupy pierwszej. I zaglądając w tabelę tej grupy wydaje się, że już znamy trzech finalistów. Są to Enea Energetyk Poznań, LOMS Joker Piła Powiat Pilski III i Jedynka Poznań. Jedynie kolejność może się pozmieniać, bo najwięcej szans na zdobycie punktów ma Jedynka, która w stosunku do innych zespołów ma najmniej rozegranych spotkań. Walka toczyć się jeszcze będzie o czwarte miejsce, choć wydaje się, że przejmie je któryś z zespołów Jokera. Walczyć będzie MKS Jarocin, choć zadanie będzie mieć trudne, bo zagra przeciwiko Jokerowi 3, czyli temu, który teoretycznie jest najsilniejszy z pilskich zespołów. Ale też trzeba od razu dodać, że Joker 2, który jest konkurentem dla MKS-u ostatni mecz zagra z Jedynką. We wtorkowym meczu Joker III pokonał Jokera I – 3:0.
W niedzielę odwiedziliśmy mecz wspomnianych Jedynki Poznań z MKS-em Jarocin i oto co mieli do powiedzenia przedstawiciele gości: Patryk Wałęsiak i Grzegorz Gałuszka i Maksymilian Durski oraz Piotr Kołodziejski z Jedynki. Maks opowiedział też nam troszkę o turnieju eliminacji Mistrzostw Europy, w których reprezentował nasz kraj. A wszystkie mecze z EEVZA 2022 możecie zobaczyć na naszym kanale YouTube.

Wszystkie wyniki, terminarze i tabele Ligi Kadetów do zobaczenia tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *