Aktualności

ŁKS Commercecon Łódź z pucharem Amica Cup 2022.

Trzy intensywne dni podczas których mogliśmy zobaczyć aż 25 setów, reprezentantki krajów oraz medalistów Tauron Ligi i niemieckiej Bundesligi. To był naprawdę fajny turniej, który transmitowany był na naszym kanale.

I kto nie mógł zobaczyć na żywo w każdej chwili może sobie zajrzeć na nasz kanał YouTube, albo kliknąć tutaj i wybrać, który mecz go interesuje. Nic nie sugerując, polecamy jednak mecz Dresdnera z ŁKS-em.

Po dwóch dniach jedynym niepokonanym zespołem był Łódzki Klub Sportowy. Wcześniej bez straty seta pokonał Volley Wrocław, w sobotę po kapitalnym meczu wicemistrza Bundesligi – Dresdner SC. Dlatego w meczu z Vilsbiburgiem był zdecydowanym faworytem tym bardziej, że goście z Niemiec nie posmakowali wcześniej wygranej. I ŁKS ten mecz wygrał oddając jednak jednego seta. Co ważne jednak, trener Chiappini skorzystał w tym meczu ze zmienniczek. W ogóle w trakcie całego turnieju włoski szkoleniowiec rotował składem. W każdym z meczów wystąpiła inna para środkowych. Najpierw Gryka z Alagierską-Szczepaniak, potem Witkowska ze Szczepaniak, by w ostatnim meczu postawić na środku Witkowską z Gryką. W ostatnim meczu trener Chiappini dał też odpocząć wicemistrzyni świata Robercie Ratzke i Paulinie Maj-Erwardt. Wniosek wysunąć można jeden: ŁKS Commercecon Łódź to silny kandydat do medalu, czego z resztą nie ukrywają zawodniczki tego zespołu, argumentując, że trzeba sobie stawiać wysokie cele, by motywacja do ciężkiej pracy była jeszcze większa.
Zarówno Zuzanna Górecka, jak i trener Chiappini zgodnie podkreślają, że atmosfera w zespole jest doskonała, co pozytywnie wpłynie na rezultaty. I chyba nie będziemy ukrywać, że klub z Łodzi kupił naszą sympatię i zaraz po kaliskim MKS-ie będzie jednym z tych, któremu będziemy kibicować w nadchodzącym sezonie.

Z nie mniejszą sympatią naszą uwagę będziemy kierować na Wrocław i tamtejszy Volley. W ostatnim meczu być może trochę niespodziewanie pokonał Dresdnera 3:2. Mimo tego zwycięstwa i poprzedniego z Vilsbiburgiem w klasyfikacji turnieju zajął trzecie miejsce za drużyną z Drezna, gdyż punktacja w turnieju była naliczana systemem ligowym, czyli: 3 pkt za 3:0 lub 3:1, 2 za 3:2 i 1 za 2:3. Z że Volley Wrocław przegrał za zero i wygrał dwa razy w tiebreaku, zgromadził punkt mniej niż Dresdner.

Klasyfikacja końcowa:
1. ŁKS Commercecon Łódź
2. Dresdner SC
3. Volley Wrocław
4. Rote Raben Vilsbiburg

Nagrody indywidualne:
Najlepsza środkowa: Joanna Pacak (Volley Wrocław)
Najlepsza libero: Magdalena Saad (Volley Wrocław)
Najlepsza przyjmująca: Jenifer Janiska (Dresdner SC)
Najlepsza rozgrywająca: Roberta Ratzke (ŁKS Commercecon Łódź)
Najlepsza atakująca: Lara Berger (Dresdner SC)
MVP: Klaudia Alagierska-Szczepaniak (ŁKS Commercecon Łódź)

Po zakończeniu turnieju rozmawialiśmy z Zuzanną Górecką, trenerem Michałem Maskiem, Alessandro Chiappinim i organizatorem turnieju – Ryszardem Frąckowiakiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *