AktualnościSiatkówka plażowa

Lotto Plaża Wolności Poznań 2023

Rozpoczęły się juniorskie Półfinały Mistrzostw Polski. Jest to przedsmak emocji, jakie czekają na kibiców podczas Lotto Plaży Wolności Poznań 2023, która odbędzie się w dniach 30.06-2.07. Nad Jeziorem Rusałka na kibiców siatkówki plażowej czeka prawdziwe sportowe święto. Na naszym kanale transmitowaliśmy konferencję prasową, a po niej rozmawialiśmy z organizatorem Damianem Lisieckim oraz Dominikiem Witczakiem – znakomitym siatkarzem, a obecnie przedstawicielem PZPS z Wydziału Siatkówki Plażowej.

Organizatorzy Lotto Plaży Wolności Poznań 2023 przyzwyczaili już mieszkańców Poznania do tego,
że oprócz Eliminacji Mistrzostw Polski, nad Jeziorem Rusałka nie brakuje turniejów dla młodszych adeptów siatkówki plażowej. W minionym tygodniu odbyły się tutaj Mistrzostwa Wielkopolski Kadetek, które zainaugurowały cykl Enea Beach Cup Poznań 2023. Dziś ruszyła druga jego odsłona – Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek, w którym wystartowało 30 par z województw dolnośląskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, małopolskiego, podlaskiego, lubuskiego, kujawsko-pomorskiego i oczywiście z wielkopolskiego.

Najwyżej rozstawione w rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej są Julia Kielak i Julia Kruczek – reprezentantki Poprad Stary Sącz. Zawodniczki te w miniony weekend – w mocno obsadzonym seniorskim Orlen Beach Volley Tour Stalowa Wola 2023 – zajęły czwarte miejsce. Faworytkami do zwycięstwa są także zawodniczki AZS AWF Wrocław – Wiktoria Deeg i Julia Czuryło. Kibice z Wielkopolski trzymać kciuki będą za pięć par: Dominikę Rataj i Aleksandrę Woźniak (GLKS Barycz Janków Przygodzki), Martynę Piasecką i Martynę Grysak, Martynę Fiedler i Natalię Łukaszyk (wszystkie UKS Szamotulanin Szamotuły), Martynę Andrzejewską i Martynę Lach (UKS ZSMS Poznań) oraz Oliwię Pasiak i Alicję Kasperczak (KS Energetyk Poznań). Te ostatnie doskonale czują się nad Jeziorem Rusałka – w Mistrzostwach Wielkopolski Kadetek zajęły pierwsze miejsce.

Po raz kolejny spotykamy się przed Plażą Wolności, by rozmawiać o siatkówce. To duża radość móc gościć kolejną edycję tego wydarzenia na Rusałce. To miejsce, w którym zawsze dopisuje publiczność – mówi Jędrzej Solarski, zastępca Prezydenta Poznania. – Lotto Plaża Wolności to bardzo duża porcja siatkówki, cieszymy się, że miasto może być częścią tego projektu – dodaje.

Trzecią odsłoną Enea Beach Cup Poznań 2023 będzie Półfinał Mistrzostw Polski Juniorów, który odbędzie się w dniach 24-25.06 nad Jeziorem Rusałka. Podobnie jak w rywalizacji pań – osiem najlepszych zespołów awansuje do turnieju finałowego. Rozgrywki juniorskie są zapowiedzią Lotto Plaży Wolności Poznań 2023. W dniach 30.06-02.07 do stolicy Wielkopolski przyjadą najlepsze siatkarki i siatkarki plażowe z całej Polski. Walczyć będą o cenne rankingowe punkty oraz o 36000 złotych (18000zł w kategorii żeńskiej i tyle samo w męskiej).

Zapraszam serdecznie kibiców zarówno na zawody juniorskie, jak i seniorskie – mówi Damian Lisiecki, organizator Lotto Plaży Wolności Poznań 2023. – Dziękuję wszystkim naszym partnerom, zwłaszcza firmom Lotto i Enea oraz Miastu Poznań za to, że dzięki ich wsparciu wstęp na trybuny jest bezpłatny – dodaje czterokrotny mistrz Polski w siatkówce plażowej.

Harmonogram imprezy:

21-22.06 Enea Beach Cup Poznań 2023: Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek

24-25.06 Enea Beach Cup Poznań 2023: Półfinał Mistrzostw Polski Juniorów

30.06-02.07 Lotto Plaża Wolności Poznań 2023: Eliminacje Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn

Informacja prasowa Lotto Plaża Wolności Poznań 2023