AktualnościJuniorJuniorkaSiatkówka plażowa

Półfinały Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów w siatkówce plażowej

Za nami półfinały Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów, które odbywały się nad poznańską Rusałką. To ostatnie zawody w ramach Enea Beach Cup Poznań 2023 przed największą imprezą tego sezonu jaką jest Lotto Plaża Wolności.

Jako pierwsze na poznańskie piaski wkroczyły juniorki. Nad jeziorem Rusałka stawiło się 30 par, które reprezentowały 8 województw. Po dwóch dniach zmagań do finału Mistrzostw Polski awansowały:

 1. Maja Kruczek/Julia Kielak Poprad Nowy Sącz
 2. Joanna Bartosiewicz/Zuzanna Rapczyńska SAS Sejny
 3. Aleksandra Wróbel/Lena Frybel Volleyball Wrocław S.A.
 4. Karolina Woźniak/Klaudia Czerwik Volleyball Wrocław S.A.
 5. Julia Czuryło/Wiktoria Deeg AZS AWF Wrocław
 6. Barbara Włodarczyk/Natalia Balaszczuk Volleyball Wrocław S.A.
 7. Dominika Rataj/Aleksandra Woźniak GLKS Barycz Janków Przygodzki
 8. Julia Cisowska/Weronika Stanulewicz KS Stocznia Darłowo

fot. Fotografia – Bernard Guziałek

Gratulujemy mistrzyniom Wielkopolski z Jankowa Przygodzkiego, za które będziemy trzymali kciuki w finale. Na miejscu 9-12 półfinały zakończyły Martyna Fiedler/Natalia Łukaszyk z UKS Szamotulanin Szamotuły, na miejscach 13-16 Alicja Kasperczak/Oliwia Pasiak reprezentujące Enea Energetyk Poznań, a w gronie zespołów z miejsc 17-23 dwie pozostałe wielkopolskie pary Martyna Grysak/Martyna Piasecka (UKS Szamotulanin Szamotuły) i Martyna Andrzejewska/Martyna Lach (UKS ZSMS Poznań).

W weekend grali juniorzy, którzy także w liczbie 30 zespołów stawili się nad Rusałką. Po dwóch dniach zmagań mistrz i wicemistrz Wielkopolski zagwarantowali sobie udział w finale, który za 2 tygodnie zostanie rozegrany w Lublinie. A ósemka z przepustką do finałów wygląda tak:

 1. Oliwier Gościański/Michał Grabek KS Metro Warszawa
 2. Patryk Michalski/Krzysztof Wichłacz Tarnovia Volleyball
 3. Jakub Krzemiński/Marcel Wanat TS Koset Grudziądz
 4. Mateusz Rudowski/Karol Mizera UKS Sparta Volleyball Kraków
 5. Mikołaj Drogoś/Karol Pawłowicz TS Sokół Tuchów
 6. Kacper Gibas/Piotr Przyborowski SukssSuwałki
 7. Eryk Kozak/Paweł Sinoradzki UKS SMS Joker Piła
 8. Sebastian Tomczak/Wiktor Mąkosa KS Metro Warszawa

fot. Fotografia – Bernard Guziałek

W turnieju juniorów brali udział zawodnicy z innych wielkopolskich klubów. Dominik Rakowski i Nikodem Wiśniewski z UKS Szamotulanin Szamotuły oraz Oleksandr Atlashkin i Łukasz Kosmowski z KPS Progress Września sklasyfikowani zostali na miejscach 13-16, a Mateusz Andrzejczak i Stanisław Szynaka-Tomaszewski z MKS Jarocin na miejscach 17-23.

I na tym kończymy preludium przed Lotto Plaża Wolności Poznań 2023. Już od piątku rozpocznie się turniej będący eliminacjami Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej kobiet i mężczyzn. W ostatni dzień czerwca odbędą się kwalifikacje, w sobotę 1.07 turniej główny, a w niedzielę finały. W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich nad jezioro Rusałka. Dzięki sponsorom zupełnie za darmo będzie można podziwiać najlepsze pary plażowe i poczuć atmosferę wielkiego wydarzenia.

Bardzo dziękujemy za przesłanie materiałów Jackowi Kubiakowi (Lotto Plaża Wolności Poznań 2023).