Aktualności

Manager wydarzeń już działa! Możecie już dodawać turnieje, które organizujecie.

Po tygodniach prób, testów i zbierania opinii od osób ze środowiska siatkarskiego możemy z dumą ogłosić, że na naszej stronie w pełni działa już Manager Wydarzeń, czyli funkcja dzięki której organizatorzy meczów czy turniejów będą mogli ogłaszać takie turnieje, a potencjalni szukający grania, będą mogli je znaleźć, aby się np. zgłosić. To kolejna rzecz na naszej stronie, której inicjatywa wyszła od Was, drodzy kibice, organizatorzy czy trenerzy. Poniżej opis działania.

Jak zaznaczyliśmy na wstępie, coś takiego gdzieś tam w głowie świtało nam już od dłuższego czasu. Jednak po rozmowach z szeroko pojętym środowiskiem siatkarskim, powstał szerszy i bardziej szczegółowy pomysł na działanie naszego Managera Wydarzeń.

Często zespół X organizuje jakiś turniej. Ma halę, ma termin, ale czasem ciężko znaleźć inne drużyny, które mogłyby tam wystąpić. Oczywiście, że trenerzy znają się ze sobą, kontaktują i w ten sposób dogadują co do uczestnictwa. Jednak może być to dość uciążliwe, żeby zadzwonić lub napisać do wszystkich i zebrać zakładaną liczbę uczestników. Z drugiej strony są drużyny, którym albo zwolnił się termin, albo nie startują w regularnych rozgrywkach, ale chętnie goszczą na wszelakich turniejach. I one też mają czasem problem, aby takie turnieje wyszukać. I tu na białym koniu wjeżdża Wielkopolska Siatkówka i stworzyła miejsce, gdzie jedni mogą spotkać się z drugimi. Czyli organizatorzy dodają wydarzenie i czekają na zgłoszenia, a potencjalni uczestnicy mają możliwość znalezienia turnieju, który byłby dla nich interesujący.

Cały formularz, który należy wypełnić jest banalnie prosty. Nie powinno być większych problemów z wypełnieniem go i utworzeniu wydarzenia. Jeśli jednak ktoś miałby problem poniżej krótka instrukcja.

Zaczynamy od kliknięcia w zakładkę DODAWANIE WYDARZENIA.

Pojawia nam się formularz, który należy wypełnić. Czyli
– organizator: klub, organizacja, osoba. Pełna dowolność.
– E-mail: adres na który zgłaszający otrzyma od nas informację o opublikowaniu wydarzenia – niewidoczny dla innych odwiedzających stronę.
– Nazwa Wydarzenia: tu wpisujemy nazwę jaką będzie mieć wydarzenie, np. o Puchar Burmistrza, Syrenki czy Pasztetowej. Organizator odpowiada za nazwę.
– Zakres dat: dzień, w którym wydarzenie ma się rozpocząć oraz w którym ma się zakończyć. Jeśli trwa jeden dzień, wybieramy w starcie i końcu ten sam dzień.
– Godziny wydarzenia: czyli o której wydarzenie się rozpocznie i kiedy planowany jest koniec. Możliwość zaznaczenia całego dnia.
Poniżej przykładowe wypełnienie tej części:

Przechodzimy niżej i tutaj należy uzupełnić dane odnośnie lokalizacji wydarzenia:

Tu chyba wszystko jasne i klarowne, należy uzupełnić adres. Najważniejsze pola oznaczone gwiazdkami i poniżej przykład:

Po uzupełnieniu danych lokalizacyjnych adres hali powinien pojawić się na mapie.
Dochodzimy do najważniejszej rubryki do wypełnienia, czyli opis. I tutaj wpisujecie jak najwięcej szczegółów dotyczących turniejów, także osoby kontaktowe lub w jaki sposób można się zapisać na wydarzenie, w przypadku informacji dla kibiców godziny otwarcia hali czy biletów. Wszystko co tu napiszecie, będzie widoczne dla każdego czytelnika po zatwierdzeniu wydarzenia przez administratora. Poniżej przykład:

Po wypełnieniu pola Szczegóły istnieje możliwość dodania loga, plakatu czy grafiki turnieju. Można taki plik załączyć ze swojego urządzenia, z którego uzupełniamy formularz. Należy również zatwierdzić zgodę, która oznacza, że możemy jak Wielkopolska Siatkówka wydarzenie zatwierdzić. Nie przechowujemy danych po zakończeniu wydarzenia oraz w żaden sposób nie będą te dane przez nas wykorzystywane ani udostępniane.

Po wypełnieniu formularza i kliknięciu w ikonę Dodaj Wydarzenie pojawi się informacje, że czeka ona na zatwierdzenie przez administratora. Podobnie jak w przypadku komentarzy, każde takie wydarzenie będzie sprawdzone przez Wielkopolską Siatkówkę. Chodzi o to, aby nie pojawiły się tam jakieś niestosowne treści, grafiki lub inne niepożądane informacje oraz aby zweryfikować autentyczność zgłoszenia.

Zgłoszone wydarzenia będziemy weryfikować najszybciej jak to się da, jednak czasami poprosimy o cierpliwość. Może ona nastąpić po pięciu minutach, ale czasem dłużej. W zależności od naszego czasu i potrzeby na weryfikację. Pamiętajcie proszę, że Wielkopolska Siatkówka to serwis prywatny i hobbystyczny, który łączymy z pracą zawodową. Jednak, gdy już zatwierdzenie nastąpi, Wasz turniej pojawi się w zakładce Zgłoszone Turnieje i będzie wyglądał tak:

Powyższy widok jest ze strony ogólnej zakładki Zgłoszone Turnieje, ale gdy klikniecie w ikonkę Więcej Informacji zostaniecie przeniesieni już do wydarzenia, które Was z całego menu wydarzeń zainteresuje:

Na koniec na Waszego maila, który podaliście na początku formularza zgłaszającego wydarzenie otrzymacie wiadomość z potwierdzeniem publikacji w naszym serwisie:

Wszystko chyba przejrzyste. Mamy nadzieję, że ta funkcja będzie się sprawdzać i służyć społeczności siatkarskiej.
I co najważniejsze, nie zamykamy się na turnieje tylko w Wielkopolsce. Prześlijcie informację poza granice naszego województwa, bo wiemy też, że nasze kluby często jeżdżą w Polskę na różne turnieje towarzyskie, ale też i do nas przyjeżdżają drużyny z różnych regionów naszego kraju. Niech ta funkcja służy całej społeczności siatkarskiej w Polsce.

Zachęcamy także organizatorów turniejów amatorskich do tworzenia wydarzeń. Skądinąd wiemy, że coraz więcej domorosłych amatorów trenuje pod okiem różnych specjalistów i chętnie przetestują swoje postępy z innymi drużynami. Nie wszyscy mają umiejętności i możliwości, aby grać w ligach (a te świetnie się mają w Wielkopolsce), ale chętnie biorą udział we wszelakich zawodach amatorów.

W razie pytań, wątpliwości, problemów czy dodatkowych uwag, jesteśmy do Waszej dyspozycji. Można do nas pisać na kontakt@wielkopolskasiatkowka.com.pl, przez formularz kontaktowy na naszej stronie lub przez fanpage Wielkopolska Siatkówka na Facebooku.

Do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *