Aktualności

Memoriał Gołasia odkrywa kolejnych uczestników.

W ostatni weekend wakacji gwiazdy światowej siatkówki spotkają się w wielkopolskim Zalasewie, aby rozegrać XIX Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. Znamy już trzech uczestników imprezy upamiętniającej zmarłego reprezentanta Polski.  Poziom sportowy – jak zwykle – zapowiada się niezwykle emocjonująco.

Do ogłoszonego jeszcze w trakcie PlusLigi Projektu Warszawa dołączają kolejne uznane marki z PlusLigi, których zawodników podziwiać będzie można w trakcie XIX Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia. Brązowi medaliści z tego sezonu przyjadą do Zalasewa bronić wywalczonego rok temu tytułu. Nie będą mieli jednak łatwego zadania. W hali Szkoły Podstawowej nr 2 im. Aleksandra Doby pojawią się mocni rywale.

To już szósta edycja Agrobex Memoriału Gołasia, którą będziemy mieli zaszczyt gościć – mówi burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek. – Warto wygrywać w Zalasewie – historia pokazuje, że kto wygrywa u nas, ten prezentuje się bardzo dobrze w kolejnym sezonie. Potwierdziła to Warszawa, która zdobyła Puchar Challenge i brąz PlusLigi – dodaje.

Drugim zespołem, którego będą mieli okazję podziwiać wielkopolscy kibice jest Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Trzykrotny triumfator Ligi Mistrzów w ostatnim sezonie borykał się z przemęczeniem i kontuzjami najlepszych graczy. Kontrakty z klubem przedłużyli już Marcin Janusz, David Smith, Erik Shoji, Daniel Chitigoi i Jakub Szymański. – Od zawsze wierzymy w ZAKSĘ, jesteśmy pewni że w przyszłym sezonie zespół wróci na właściwe tory – mówi założycielka Fundacji Memoriału Arkadiusza Gołasia Anna Sumelka. – Nasi kibice jako pierwsi będą mogli zobaczyć nowy skład tej drużyny. I bardzo nas to cieszy – dodaje z uśmiechem organizatorka imprezy.

Jesteśmy na etapie wielu zmian, w tym przede wszystkim na etapie przebudowy naszej drużyny – mówi prezes ZAKSA S.A. Jadwiga Cichoń. – W najbliższym czasie będziemy informować o wzmocnieniach naszej kadry – dodaje.

Fot. Piotr Rychter

Na nowy sezon PlusLigi zbroi się nie tylko Projekt i ZAKSA, ale także PGE GiEK Skra Bełchatów. Trener Gheorghe Cretu do dyspozycji będzie mieć zostających w klubie: Grzegorza Łomacza, Bartłomieja Lemańskiego oraz Wiktora i Mateusza Nowaków. Dziewięciokrotny mistrz Polski póki co nie zdradził jeszcze kto dołączy do jego składu. Przedłużona umowa ze sponsorem tytularnym – firmą PGE GiEK – zapewnia stabilność finansową, która pozwala myśleć o stopniowym odbudowaniu bełchatowskiej potęgi.  – W ubiegłym sezonie nasz klub miał już okazję zaznać wielkopolskiej gościnności podczas Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia – mówi prezes KPS Skra Bełchatów S.A. Wiesław Deryło. – Turniej ten daje gwarancję najwyższego poziomu sportowego. Tego właśnie przed startem PlusLigi potrzebuje nasza drużyna. Pomoże nam to zgrać się w nowym składzie. Po takim mocnym przetarciu będziemy mogli rozpocząć walkę o ligowe punkty. Dziękujemy za ponowne zaproszenie – dodaje.       

Fot. Piotr Rychter

Poznaliśmy już trzech uczestników XIX Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia. W dniach 31 sierpnia i 1 września w Zalasewie zmierzą się cztery uznane siatkarskie marki. Kto dołączy do Projektu Warszawa, Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i PGE GiEK Skry Bełchatów dowiemy się już wkrótce. Najważniejsze informacje o imprezie pojawiać się będą na stronie www.facebook.pl.memorialarkagolasia. Organizatorzy zapowiadają, że bilety na to wydarzenia pojawią się wraz z ogłoszeniem ostatniego klubu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *