Aktualności

Memoriał Ryszarda Tuszyńskiego we Wrześni.

Za niecały miesiąc ruszają rozgrywki 1. ligi mężczyzn. Zespoły są w trakcie treningów do sezonu, a co za tym idzie odbywają się turnieje, gdzie drużyny mogą sprawdzić poziom przygotowania. Krispol Września w nadchodzący weekend będzie gospodarzem Memoriału Ryszarda Tuszyńskiego i będzie to okazja do uczczenia pamięci tego zasłużonego trenera.

Ryszard Tuszyński był nazywany ojcem wrzesińskiej siatkówki. Siatkarski autorytet i przyjaciel przeniósł się do Wrześni w 1968 roku. Wcześniej, przygodę z siatkówką rozpoczynał w rodzinnym Aleksandrowie Kujawskim. Z wrzesińską siatkówką związany przez lata. To właśnie Ryszard Tuszyński został trenerem powstałego w 1972 roku MKS-u Września, który uważany jest za sportowy fundament także Krispolu Września. Już wtedy rozpoczął pracę z młodzieżą przy Zespole Szkół Mleczarskich. Prowadząc zespoły młodzieżowe osiągał liczne sukcesy. Jednym z większych było ósme miejsce w Mistrzostwach Polski, w kategorii junior młodszy w roku 1994. Rok później stanął na czele Tonsilu Września, którego podstawą była szkolna młodzież. Jako seniorską drużynę wprowadził wrześnian do II ligi (2001). Związany także z Progressem Września, Wilkami Wilczyn, Polaninem Strzałkowo oraz Alligatorem Nekla. Zmarł w nocy 14 listopada 2014 roku.

fot. Leszek Nowacki/Wiadomości Wrzesińskie

W sobotę i niedzielę w Szkole Podstawowej nr 6 we Wrześni odbędzie się Memoriał Ryszarda Tuszyńskiego. Oprócz gospodarzy – Krispolu Września w turnieju zobaczymy trzy inne zespoły Tauron 1. Ligi Mężczyzn: KKS Mickiewicz Kluczbork, STS Olimpia Sulęcin i BKS Visła Proline Bydgoszcz.

Na sobotę zaplanowano mecze półfinałowe, których pary stanowią:
godz. 15: Krispol Września – KKS Mickiewicz Kluczbork
godz. 17: STS Olimpia Sulęcin – BKS Visła Proline Bydgoszcz

W niedzielę o godzinie 11 przegrani z sobotnich meczów zagrają o trzecie miejsce, finał zaplanowano na godzinę 13.
Mecze odbywać się będą do trzech wygranych setów, jednak w przypadku zwycięstwa przez jeden zespół 3:0, rozegrany zostanie dodatkowo czwarty set.

Wstęp na turniej jest wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *