AktualnościIII liga Kobiet

Memoriał Radosława Ciemięgi w Pile.

Od jutra do niedzieli w Pile odbędzie się Memoriał Radosława Ciemięgi. Turniej zorganizowany został przez nowy klub na mapie Wielkopolski – Klub Siatkarski Piła, a obsadę oprócz gospodyń stworzą zespoły z TauronLigi.

Radosław Ciemięga był od lat związany z siatkówką. Współtwórca oraz wieloletni Prezes Pilskiego Towarzystwa Piłki Siatkowej, Członek Zarządu PZPS kilku kadencji, Przewodniczący Wydziału Dyscypliny PZPS, Członek Zarządu WZPS, twórca jego największych sukcesów. Zmarł 14 października ubiegłego roku. Więcej o tej smutnej wiadomości pisaliśmy tutaj.

Jego pamięć postanowili uczcić Memoriałem Jego imienia założyciele nowego klubu w Wielkopolsce – Klub Siatkarski Piła – braci Michała i Przemysława Lach. Wcześniej znani z prowadzenia klubu Akademia Siatkarska Braci Lach. Po upadku PTPS-u Piła, to KS ma zapełnić dziurę i nawiązać do sukcesów PTPS-u Piła, z którym związany był Radosław Ciemięga. Więcej o projekcie KS Piła możecie zobaczyć tutaj.

Od piątku do niedzieli w hali przy ul. Żeromskiego w Pile odbędzie się turniej siatkarski, w którym oprócz gospodyń zobaczymy 3 zespoły, które grać będą w nadchodzącym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej – TauronLidze: IŁ Capital Legionovia Legionowo, Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz i Joker Świecie.

W piątek o godzinie 16 w pierwszym meczu gospodynie podejmą Jokera Świecie, ok. 30 min po zakończeniu tego spotkania Legionovia zagra z Pałacem.
Sobota, godz. 16: Joker Świecie – Pałac Bydgoszcz, po nim KS Piła – Legionovia.
W niedzielę pierwszy mecz zaplanowano na godzinę 12, a zmierzą się w nim Legionovia z Jokerem, w ostatnim meczu gospodynie zagrają z siatkarkami z Bydgoszczy.

Wstęp na turniej wolny, z zachowaniem aktualnych przepisów dotyczących Covid-19. Jednak kto nie będzie mógł się udać do hali w Pile organizatorzy zapowiedzieli transmisję z meczów. Dostępne na portalu społecznościowym Facebook. Szukajcie na profilu KS Piła lub TV Asta.

Przypominamy również, że we wrześniu czekają nas jeszcze dwie inne wielkie imprezy siatkarskie w Wielkopolsce. W Szamotułach Amica Cup, a w Zalasewie koła Swarzędza XVI Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *