AktualnościJunior MłodszyJuniorka Młodsza

Mistrzostwa Polski kadetek i kadetów.

Ależ mecze zgotowały nam dziś wielkopolskie zespoły. Dwa półfinały już chyba mamy, o trzeci będzie trzeba mocno powalczyć i kibicować dzisiejszemu rywalowi.

Najpierw MKS SMS Kalisz, co prawda w trzech setach pokonał TS Stal Śrubiarnię Żywiec, ale ostatni set wygrany do 32 dostarczył mnóstwo emocji. W piątek o 12.30 kaliszanki zmierzą się z Pałacem Bydgoszcz, który wygrał z Wrocławiem, ale przegrał z Żywcem. MKS który do tej pory nie stracił seta nie powinien i w tym spotkaniu mieć większych problemów.

4#VolleyWrocław221:6130:158

Kto tęskni za adrenaliną, koniecznie powinien spojrzeć na plan gier dziewczyn z Enea Energetyka Poznań. Dzisiejsze spotkanie z Legionovią to był totalny rollercoaster. Dwa sety przegrane, pomimo, że w drugim prowadziły kilkoma punktami. Potem start seta od 1:6 i kolejne dwie partie wygrane. Czekał nas tiebreak. Tutaj punkt za punkt, czerwona kartka i strata punktu, a potem niesamowita końcówka seta z wygraną do 9. Jutro o 18.30 mecz z najsłabszym do tej pory Zawierciem i nie wyobrażamy sobie innego wyniku jak 3:0.

gospodarz
11-05-2022Energetyk PoznańWieżyca Stężyca3:028:26, 25:23, 25:16
11-05-2022Legionovia LegionowoDwójka Zawiercie3:025:17, 25:23, 25:13
12-05-2022Wieżyca StężycaDwójka Zawiercie3:025:9, 25:20, 26:24
12-05-2022Energetyk PoznańLegionovia Legionowo3:217:25, 23:25, 25:23, 26:24, 15:9
13-05-2022Legionovia LegionowoWieżyca Stężyca
13-05-2022Dwójka ZawiercieEnergetyk Poznań
1Enea Energetyk Poznań246:2184:171
2LTS Legionovia Legionowo235:3181:159
3GKS Wieżyca 2011 Stężyca233:3141:131
4MKS Dwójka Zawiercie220:6106:151

Przy naszych typach wielkopolskie zespoły powinny się spotkać dopiero w wielkim finale.

Energetyczni kadeci grają w grupie, w której każde spotkanie ma pięć setów. Dziś po bardzo wyrównanym spotkaniu z AZS Częstochowa poznaniacy ponownie zakończyli tiebreak 14:16. Dwa mecze, dwie przegrane na przewagi w piątych setach. Do trzech razy sztuka, tyle że jutro podopieczni Szymona Kurowskiego muszą wygrać z KS Metro Warszawa i to jak najwyżej. A potem kibicować częstochowianom, aby ci równie wysoko wygrali z Chemikiem Bydgoszcz. Mecz poznaniaków o 16.00, potem o 19.00 oglądamy częstochowian w meczu z Chemikiem Bydgoszcz.