Aktualności

MKS Kalisz vs Energetyk Poznań w Finale MP.

Energa MKS SKS Kalisz w jednej grupie z Enea Energetykiem Poznań w Finale Mistrzostw Polski Młodziczek.

Rozlosowano grupy Finałowe Mistrzostw Polski Młodziczek. Dla nas kluczową informacją jest to, że w jednej grupie bezpośredni pojedynek stoczą nasi reprezentanci. W ogóle pierwszą grupę, do której trafiły nasze zespoły można określić mianem pojedynku Wielkopolski z województwem łódzkim, bo rywalami będą UKS Volley 34 Łódź i UKS Lider Konstantynów Łódzki.

Energa MKS SMS Kalisz do finału awansowała z turnieju w Będzinie, gdzie zajęła pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw bez straty seta. Drugie miejsce zajął MUKS Pasek Będzin, potem kolejno MKS MOS Wieliczka i Poprad Stary Sącz.

Enea Energetyk Poznań wygrał z koli turniej w Nadarzynie, gdzie stracił jednego seta w meczu z TS Stal Śrubiarnia ŻAPN Żywiec, która w turnieju zajęła drugie miejsce. Na dalszych pozycjach uplasowały się UMKS MOS Wola Warszawa i GLKS Nadarzyn.

Do Finału Mistrzostw Polski zespół z Łodzi dostał się z turnieju, którego był gospodarzem. Zajął tam drugie miejsce uznając wyższość Jokera Świecie, a wyprzedzając MUKS Krótka Mysiadło i Smilebus UKS Wieża Radków. Zespół z Konstantynowa także gościł swoich rywali w zmaganiach o finał MP i podobnie jak sąsiad z Łodzi zajął drugie miejsce. Wyprzedziła go Dwójka Zawiercie, a Lider pokonał naszego Szamotulanina 2:1 (17:15 w tiebreaku) i BAS Białystok.

Grupę drugą w turnieju finałowym Mistrzostw Polski tworzą: MKS Dwójka Zawiercie, MUKS Pasek Będzin, MUKS Joker Świecie i TS Stal Śrubiarnia ŻAPN Żywiec.

PZPS gospodarza jeszcze nie ogłosił, za to wiemy, że Finał Mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 25-27 września.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *