Aktualności

Rywale Energetyka w Finale MP Młodzików

Poznaliśmy przeciwników, z którymi zmierzy się nasz jedyny reprezentant w Finale Mistrzostw Polski Młodzików.

Podczas losowania, które odbyło się w siedzibie PZPS “los” przydzielił poznańskiego Energetyka do grupy 2. Patrząc na “marki” z grupy 1, losowanie nie wydaje się złe. Jednak trzeba pamiętać, że to co w Plus Lidze, nie musi mieć odzwierciedlenia w siatkówce młodzieżowej.
Ale wracają do tematu. Energetyk zmierzy się w grupie z DMKS Plas Kielce, Lechią Tomaszów Mazowiecki i Kosetem Grudziądz.

Enea Energetyk Poznań był gospodarzem turnieju półfinałowego, w którym wszystkich swoich rywali skutecznie ograł: trochę się męczył ze Spartą Kraków (2:1), bez problemu pokonał Gwardię Wrocław, a w decydującym meczu o pierwsze miejsce po trzech setach wygrał z MOS Wola Warszawa.
Będąc na tym ostatnim meczu i obserwując jak gra Energetyk, można śmiało powiedzieć, że ekipa trenera Szymona Kurowskiego, to znakomity monolit. Mocna i skuteczna zagrywka, pewny atak, poprawne przyjęcie, dokładne rozegranie. I mimo, że w tamtym meczu przewaga fizyczna była po stronie warszawian, dobra taktyka i skuteczność jej wykonania wyeliminowała atuty warszawskiego zespołu.

Kim są rywale Energetyka?
DMKS Plas Kielce awansował do finału z turnieju w Gdańsku. Pierwsze miejsce zajął tam Trefl, a kielczanie wyprzedzili, AZS UWM Olsztym i poznańską IUKS Jedynkę. Lechia Tomaszów Mazowiecki promocję do finały wywalczyła na własnym parkiecie. Wygrała (nie bez problemów) wszystkie mecze zostawiając za plecami: AKS V LO Rzeszów, Metro Warszawę i Chełmiec Aqua-Zdrój Wałbrzych. Bez bicia przyznamy się, że pierwszy raz usłyszeliśmy w tym sezonie o klubie TS Koset Grudziądz. Ale skoro miejsce w finale wywalczyli, trzeba uznać, że jakiś ciekawy projekt w Grudziądzu powstaje. Drużyna ta awans wywalczyła w Jastrzębiu, gdzie zajęli drugie miejsce za gospodarzami, a w pokonanym polu zostawili MKS Będzin i Czarnych Radom. Zatem zespoły nie do końca anonimowe na mapie polskiej siatkówki.

Druga grupa przynajmniej patrząc na nazwy zespołów wydaje się “kozacka”: Trefl Gdańsk, UMKS MOS Wola Warszawa, AT Jastrzębski Węgiel i AKS V LO Rzeszów.

Finał odbędzie się 25-27 września. Gospodarz jeszcze nie został ogłoszony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *