AktualnościJunior MłodszyJuniorka Młodsza

Na półmetku ćwiartek MP kadetów i kadetek

Większość wielkopolskich zespołów kadetek i kadetów może zaliczyć pierwsze dwa dni do udanych. Znakomite występy dziewcząt, u chłopaków prawie dobrze.

W Kaliszu nasze dziewczyny idą jak burza. Zarówno gospodynie jak i zawodniczki Piątki grają świetne zawody. Kalisz, jak przewidywaliśmy zrobił sobie trening, zarówno na rozpoczęcie turnieju z Ełkiem jak i z Lnianem wygrywając po 3:0. Dziewczyny z Turku pokazały za to twardy charakter. W meczach ze Stalą Mielec i Uni Opole Wielkopolanki wygrywały dwa pierwsze sety. W trzecim następowało rozluźnienie, oddawały seta, ale czwarta partia znowu na plus dla Turku i wygrane po 3:1. Jutro o 12.00 gospodynie zagrają z Opolem, a o 14.00 Turek z Lnianem. Nie ma innej możliwości jak taka, że dwa wielkopolskie zespoły wchodzą do półfinałów.

W Łodzi gra Enea Energetyk Poznań. Na rozpoczęcie turnieju podopieczne Marcina Orlika pokonały gospodynie 3:1. Po łatwo wygranym secie do 16 w drugim nastąpiło rozprężenie. Błędy w przyjęciu, błędy w ataku, błędy w zagrywce, w sumie… nie wychodziło nic. I jak zaczęły od 1:7, potem 4:13 to mimo poprawy gry nie udało się dogonić łodzianek i drugi set padł łupem gospodyń do 23. Kolejne 2 sety to powrót do swojej gry i wygrana w całym meczu 3:1. W piątkowym porannym meczu poznanianki bez straty seta ograły KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski.  Konkurs – ile punktów KSZO zdobyło w 3 setach? Jutro o 12.00 poznanianki zagrają z NTSK Nysa, a w niedzielę o 10.30 z SMS Police.

W dobrej sytuacji są także dziewczyny Szamotulanina.  Po łatwej wygranej nad Liderem Konstantynów Łódzki 3:0 w popołudniowym spotkaniu wystarczyło wygrać jednego seta, aby awansować do walki o półfinały MP. I dziewczyny ograły przeciwniczki z Lublina do 13 w pierwszym secie, a w kolejnych trenerzy mogli sprawdzić w jakiej formie są rezerwowe. Te niestety nie pokazały na co je stać, zagrały poniżej swoich możliwości i kolejne trzy sety padły łupem przeciwniczek. UKS Szamotulanin Szamotuły przegrał z TPS Lublin 1:3, ale ze swojej grupy wychodzi z pierwszego miejsca. Jutro o godzinie 12.00 wielkopolanki zagrają z gospodyniami Volley Wrocław, a w niedzielę też w samo południe z Łaskovią Łask.  

Przejdźmy do kadetów. We Wrocławiu walczą zawodnicy UKS 9 Leszno. Pomimo bardzo ambitnej postawy nie udało się wygrać z grupowymi rywalami. Zarówno AZS PWSZ Nysa jak i Trefl Gdańsk okazały się za mocne dla naszych Tygrysów. W sobotę o 11.00 chłopaki zagrają o miejsce 5 z Akademią Wójtowicza Warszawa. Aż szkoda, że tak fajny zespół, z takimi kibicami, z takim PR-em zakończył swoją przygodę. Niemniej dla tych wojowników to była chyba fajna przygoda i wzór dla naśladowania dla fantastycznych ministakarzy i minisiatkarek.

W Lublinie świetne zawody rozgrywa Enea Energetyk Poznań. W pierwszym dniu turnieju ograli 3:0 UKS OPP Powiat Kołobrzeski, a w piątek w takim samy stosunku RCS Czarnych Radom. W sobotę chłopaki się dobrze wyśpią i o 16.00 z pewnością wygrają z TPS Lublin, a o pierwsze miejsce w niedzielę o 12.00 zapewne powalczą z KPS Chełmiec Wałbrzych.

Jedziemy dalej na północ i trafiamy do Białegostoku. A tutaj IUKS Jedynak Poznań robi swoje. Najpierw wygrana 3:1 z UMKS Kęczanin Kęty, a potem 3:0 z gospodarzami. Jutro o 12.30 poznaniacy zagrają IM Faurencia Volley Jelcz – Laskowice, a w niedzielę o 12.30 ze zwycięzcą grupy B – MOS Wola warszawa.

Z Białegostoku skręcamy na zachód gdzie w Olsztynie gra UKS SMS Joker Piła. Tu sytuacja jest bardzo skomplikowana. Pilanie najpierw przegrali 0:3 z AKS V LO Rzeszów, potem 3:0 wygrali z MKS-em Będzin i zajęli 2 miejsce w grupie B. W sobotę o 12.30 zmierzą się z gospodarzami, a w niedzielę o 10.00 z MKS-em Bzura Ozorków.

Nasze typy? Cztery drużyny kadetki i 3 drużyny kadetów w półfinałach MP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *