Juniorka Młodsza

Przed ćwierćfinałem MP kadetek.

Podobnie jak w przypadku kadetów, cztery wielkopolskie zespoły reprezentują nas podczas ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Kadetek. Jeden turniej odbędzie się w naszym województwie, gdzie zobaczymy dwie nasze drużyny.

Gospodarze grupy 3 jest Mistrz Wielkopolski – Energa MKS SMS Kalisz. I nie ukrywajmy, że w opinii ekspertów (my się do tego grona nie zaliczamy, ale już nasi rozmówcy owszem) kandydat do złota Mistrzostw Polski. Dodać tylko można, że większość kadry zespołu przed chwilą zbiła wszystkie swoje przeciwniczki czy to w ćwierćfinale czy półfinale MP juniorek. W swojej podgrupie kaliszanki ograją Volley Ełk i Spartakusa Lniano (tu lekcja geografii, Lniano leży w województwie Kujawsko-Pomorskim). W drugiej podgrupie nasz drugi reprezentant UKS Piątka Turek, która w podgrupie zagra z Uni Opole i Stalą Mielec. Juniorki Uni Opole grały na półfinale w Szamotułach, gdzie dostały srogie lanie od wszystkich uczestników, Stal w tej samej kategorii poległa w Kaliszu. Dlatego mimo, że Piątka była czwartym zespołem w naszym województwie, ale nie stoi na przegranej pozycji. Wierzymy, że dwa zespoły uzyskają awans do półfinałów.

Losy Enea Energetyka ponownie skrzyżują się z ŁKS-em Łódź. W ostatni weekend te zespoły zmierzyły się w 1/2 juniorek w Poznaniu, teraz powalczą w Łodzi. I to już w podgrupie zobaczymy starcie tych drużyn. Trzecim do trójkąta KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Energetyk jest silny i do fazy finałowej powinien awansować. Jednak ŁKS w tej kategorii powinien też być mocniejszy, bo jak powiedział nam po turnieju w Poznaniu trener Blomberg, spora część kadry stanowiły właśnie kadetki. Jednak Marcin Orlik z drużyną powinien sobie naszym zdaniem poradzić. W drugiej podgrupie zmierzą się SMS Police, NTSK Nysa i SMS Ostróda. Trzy drużyny z tej ćwiartki powinny walczyć o awans. Energetyk z pierwszego miejsca, a o drugie ŁKS z Policami. Takie nasze przewidywania na tej turniej.

Do Wrocławia pojechał Szamotulanin. Tam zagra w podgrupie B, gdzie rywalizować będzie z TPS-em Lublin i Liderem Konstantynów Łódzki. Powinno być dobrze, trudniejszy chyba Lider. W drugiej podgrupie jako gospodarz turnieju #volleyWrocław oraz Łaskovia Łask i SPS Zbąszynek. Tu ewidentnie wrocławianki są faworytkami i jeśli nie stanie się nic nieprzewidywanego, to Szamotulanin właśnie w wrocławiankami powinny awansować dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *