Aktualności

Ósma kolejka w Lubońskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki.

Za nami ósma kolejka Lubońskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Oprócz bieżących wydarzeń informacja o nadchodzącym turnieju Otwartych Mistrzostw Wielkopolski Amatorskich Lig Siatkarskich.

Przypominamy i zachęcamy do pobierania naszej aplikacji LALS na telefony – od kilku kolejek możecie znaleźć w niej linki (podczas trwania kolejki) do transmisji na żywo tych drużyn, które zgłosiły, że będą swoje mecze udostępniać. Druga przypominajka dotyczy Otwartych Mistrzostw Wielkopolski Amatorskich Lig Siatkarskich, na które zapisy trwają ostatni tydzień do 26.11 lub do wyczerpania miejsc. To idealny turniej, dla tych drużyn, które nie chcą pauzować kilku tygodni w LALS a i wpisowe (599zł) jest na tyle przystępne, że przy 14 osobach wychodzi 43zł/os/turniej a przy 8 osobach 75zł/os/turniej. Tygodniowy karnet do Organic Fitness dla każdego zawodnika o wartości 90zł praktycznie już zwraca wpisowe z nawiązką. Tym razem pauzowała I liga open.

W II lidze open KS Orły Mosina pokonały po wyrównanym meczu Kontra Bandę 3:1. Bardzo podobnie wyglądało kolejne spotkanie, w którym Eskadra uległa 1:3 Realty Solutions Panthers Volley. I żeby tego było mało, w meczu Szpital Podolany – Revolta Food Poznań także padł wynik 3:1. Najmniej problemów tego dnia w II lidze miały KS Sokoły Kostrzyn, które pokonały Szarańcze 3:0. W tabeli na fotel lidera wskakuje beniaminek Szpital Podolany. Na przeciwnym biegunie wciąż bez punktów Szarańcze i iHelpYou Poznań.

W III lidze open pauzowały grupy A i B. W grupie C Mejweni ulegli Block n’Roll 1:3 i tym samym Ci drudzy zapewnili awans do grupy mistrzowskiej nie tylko sobie, ale i Sąsiadom. W grupie D zakończyliśmy I rundę – pewny awansu Stilon pokonał Amatorów 3:0. A w drugim meczu tej grupy For The Win rozprawił się z Bez Nazwy także 3:0 i tym samym uzyskał awans do grupy mistrzowskiej. Przypomnienie, że warto walczyć o 3 miejsce w swoich grupach, gdyż jedna z czterech drużyn także awansuje do grupy mistrzowskiej (szczegóły w systemie rozgrywek).

W I lidze kobiet Rozważne i Młode wygrywają z DziewczynyBezSpiny 3:1 a w meczu na szczycie Na Zadyszce pokonuje mistrzynie z Rudego Kota, także 3:1. Na Zadyszce obejmują fotel lidera a na drugim biegunie DziewczynyBezSpiny bez zdobyczy punktowych.

W II lidze kobiet aż 6 z 7 zespołów. Czarne Pantery ulegają 0:3 Gotowe na wszystko. W jedynym meczu tego dnia, który zakończył się tie-breakiem B.O. Gramy Razem odnoszą pierwsze zwycięstwo pokonując Mothers. Na koniec ZND Hybrydy bez litości ogrywają B.O. Volleyball Team 3:0. Na czele dwie drużyny z kompletem punktów – ZND Hybrydy i Gotowe na wszystko. Jedyną ekipą bez zdobyczy punktowych pozostają Czarne Pantery.

Tekst:
Piotr Osiadły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *