AktualnościIII liga Kobiet

SKF ogrywa lidera!

Mecz w Złotowie był starciem lidera oraz wicelidera tabeli 3 ligi grupy A. Dodatkowym smaczkiem była na pewno chęć rewanżu z naszej strony za porażkę 0:3 w pierwszej rundzie na własnej hali.

Do Złotowa pojechaliśmy w lekko okrojonym składzie a możliwość bycia w zespole 3 ligowym dostała Daria Surkova, na co dzień trenująca w młodziczkach. Mecz rozpoczęliśmy w składzie Halczak, Krajewska, Gapik, Kwiatek, Matysiak, Tracz oraz Ngamayama. Zespół Sparty Złotów w mocno bojowych nastrojach atakiem kilkakrotnie pokazywał, że chcą nie tylko wygrać ale też pokazać swoja siłę. My graliśmy bardzo cierpliwie a przede wszystkim taktycznie nie pozwalając rywalowi odskoczyć na więcej niż 2 punkty. Pierwsza partia bardzo wyrównana, żaden zespół nie potrafił złamać rywala i odskoczyć. Przełamanie nastąpiło pod koniec, kiedy w polu serwisowym Anetta Ngamayama zaserwowała 2 asy pod rząd dając nam przewagę. Już do końca seta Anetta nękała rywali swoją zagrywką a dzięki świetnymi kontratakami wygrywamy 25:21.

Idąc za ciosem na jeszcze zamroczonym rywalu w drugiej partii świetny początek i odskakujemy na 6:1. Ile znaczy dobra zagrywka pokazała wówczas jedna ze Spartanek gdzie nie dość, że odrobiła straty to jeszcze wyprowadziła świetną zagrywką swój zespół na prowadzenie. Ten set był jeszcze bardziej zażarty niż pierwszy o czym świadczy niesamowita końcówka i wynik 29:27!!! Na szczęście dla Nas choć Spartanki miały również piłki setowe po swojej stronie.

Najbardziej jednak pokręcona była chyba trzecia partia, początkowa punkt za punkt i nagle przy stanie 12:10 dla Sparty, piąty wrzucamy piąty bieg i odjeżdżamy na 17:12. Duża ilość błędów własnych po stronie Spartanek i bardzo skuteczna nasza gra doprowadziła do wysokiej przewagi i każdy już powoli widział koniec tego meczu. Przy stanie 18:14 coś się zacięło u Nas a Spartanki nakręcone, pobudzone i z wiarą, że da się to jeszcze odwrócić. Końcówka znów zacięta, wynik 20:20, 22:22 i wówczas na zagrywkę wchodzi nasza Kapitan Angelika Halczak, która wpierw świetnym skrótem męczy rywali, następnie posyła asa serwisowego i przy stanie 24:22 również jest nieomylna i po raz kolejny ciężką zagrywką ustawia nam grę i kończymy seta 25:22 i cały mecz 3:0. MVP spotkania Angelika Halczak, nasza kapitan skończyła mecz z 14 punktami w ataku i 77% skutecznością, do tego dorzuciła 2 asy serwisowe i 4 punktowe bloki. BRAWO KAPITAN!!!!

Mecz walki i wielkie brawa dla obu zespołów bo mecz był naprawdę przyjemny do oglądania. Dzięki wygranej wskakujemy na fotel lidera i już za tydzień gościmy zespół z Murowanej Gośliny, z którymi również mamy rachunek do wyrównania i już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich na Politechnikę Poznańską w sobotę 25.11.2023. Szczegóły meczu już wkrótce.

„Zdając sobie sprawę jak ciężki będzie to pojedynek, postanowiliśmy grać taktycznie i cierpliwie. Byliśmy skoncentrowani na naszych zadaniach i w 90% je zrealizowaliśmy co przynosiło nam zakładany efekt. W obronie był ogień, w kluczowych momentach gry nawet najmocniejsze ataki nie wpadały bezpośrednio w boisko. Myślę, że właśnie tym oraz skutecznymi kontratakami przechylaliśmy szalę na naszą korzyść w końcówkach każdego seta. Przed meczem tie-break wzięlibyśmy w ciemno, każdy punkt na boisku lidera to zawsze cenny punkt, jednak zespół pokazał determinacje i ambicję chcąc się zrewanżować za porażkę 0:3 u siebie. Po bardzo dobrej i dojrzałej grze wracamy do Poznania szczęśliwi i głodni następnego spotkania. Brawo zespół.” – trener Damian Gapik o meczu w Złotowie.

Nadesłał Michał Sułkowski

Jeden komentarz do “SKF ogrywa lidera!

Możliwość komentowania została wyłączona.