Aktualności

Piła bez porażki rozpędzona po I ligę.

Zakończyły się turnieje półfinałowe w walce o I ligę kobiet. Zgodnie z planem i naszymi przewidywaniami turniej w Pile wygrały gospodynie. Znamy też pozostałe rywalki, z którymi pilanki stoczą najważniejszy bój w sezonie.

W ostatnim meczu na turnieju w Pile gospodynie zgodnie z naszymi zapowiedziami pokonały Silesię Mysłowice, choć ze stratą jednego seta, co się wcześniej nie zdarzyło. Pierwsza partia padła łupem przyjezdnych, trzy kolejne już dla gospodyń. Komplet zwycięstw i przede wszystkim dobre morale mówiące tylko o sile jaka drzemie w tym zespole. Mimo porażki, ale po dwóch wcześniejszych zwycięstwach Silesia również awansowała do turnieju głównego, ale raczej tym przeciwnikiem nie powinniśmy się przejmować w walce o najwyższą stawkę w tym sezonie.

Na turnieju w Imielinie, przypominamy tylko, że to blisko 10-tysięczna miejscowość z województwa śląskiego, również gospodynie okazały się najlepsze. Sposób w jaki osiągnęły zwycięstwa musi budzić respekt, bo w całym turnieju nie straciły nawet seta. Co ciekawe to klub, który powstał w 2015 roku i który zrzesza trzy sekcje: siatkówka, piłka ręczna oraz badminton. Do II ligi awansował rok temu i podobnie jak KS Piła będąc beniaminkiem wygrał swoją grupę II ligi, z przewagą 10 punktów nad drugą w tabeli Marbą Sędziszów Małopolski. Szczególny szacunek klubowi z Imielina należy się za wspieranie sportu niepełnosprawnych. Istnieje tam sekcja parabadmintonowa, która należy do czołówki w kraju, a jej kadrze są reprezentanci kraju.
Drugie miejsce dla Silesii Częstochowa. Częstochowianki przegrały tylko raz z MKS-em Imielin, a odnotowały dwie wygrane. 3:0 z AZS AWF Warszawa i 3:2 z Libero Aleksandrów Łódzki, z którym w sezonie II-ligowym zmagał się KS Piła. Patrząc na te wyniki pilanki powinny wyjść z meczu przeciw Silesii z wygraną.

Wszystko wskazuje, że na turnieju finałowym o I ligę awans powinny wywalczyć nasze pilanki oraz MKS Imielin. Na dobrą sprawę niewiadoma jest tylko kto zajmie w tym turnieju pierwsze miejsce, ale nie będzie mieć to specjalnego znaczenia, bo dwie najlepsze drużyny awansują do I ligi.

Wypuściliśmy już nasze macki, żeby się dowiedzieć gdzie odbędzie się turniej finałowy. Jak tylko otrzymamy taką informację, natychmiast Was o tym poinformujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *