AktualnościIII liga Mężczyzn

Tarnovia z brązowym medalem III ligi.

W sobotę i poniedziałek rozegrano mecze o trzecie i czwarte miejsce w III Lidze Mężczyzn. Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne zmierzyła się z LOMS Joker Piła Powiat Pilski. To przedostatnia niewiadoma jaka pozostała w tym sezonie w rozgrywkach seniorskich.

Sytuacja z pamiętnym walkowerem Energetyka Poznań nieoczekiwanie wniosła Jokera Piłę w klasyfikacji generalnej. Pilanie w pierwszej wersji sezonu (sami nie wierzymy, że musimy używać takich sformułowań) zajęli ósme miejsce. Potem jednak powstało wspomniane wyżej zamieszanie, które z ósmej lokaty przeteleportowało niczym w filmach science-fiction ponownie do półfinałów. Tam się nie powiodło i została walka w finale pocieszenia o miejsce trzecie. Ogólnie chyba to właśnie Joker rozegrał w tym sezonie najwięcej meczów w III lidze. Jeśli klub traktuje te rozgrywki jako ogrywanie młodzieży i zbieranie doświadczenia, to sztab trenerski z tego powodu łez nie wylewa.

Przeciwnikiem Jokera w meczu o brąz był ubiegłoroczny mistrz – Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne. Siatkarze z Tarnowa też w tym sezonie zaliczyli przygody związane z walkowerem, tyle że na ich korzyść, który potem został ostatecznie anulowany. Ogólnie chyba ten sezon nie był wzorcowy jeśli chodzi o zarządzanie rozgrywkami przez WZPS. Ostatecznie w półfinałach Volley Opatówek okazał się lepszy od Tarnovii, który potem zresztą wygrał całe rozgrywki, a tarnowianom pozostała walka o trzecie miejsce. W niej doświadczenie siatkarzy z Tarnowa była dość wyraźnie widoczna, bo w żadnym z rozegranych w dwumeczu sześciu setów, Joker nie zagroził swoim przeciwnikom. Dwie wygrane po 3:0 i to Tarnovia kończy sezon na najniższym stopniu podium.

Mecz ten miał jednak oprócz medalu swoją stawkę, bo jak się dowiedzieliśmy, Tarnovia będzie aplikować o ewentualne miejsce z wakatu do półfinałów II ligi. Nie wszystkie województwa zgłaszają do tego etapu komplet drużyn, który im przysługuje i PZPS w takim przypadku dokooptowuje (zakochaliśmy się w tym słowie, czyli jednak WZPS się na coś przydaje) drużyny z trzecich miejsc, które się o takie miejsce ubiegają.

Nie ma jeszcze decyzji co do miejsc oraz uczestników turniejów półfinałowych, jak tylko się w tym temacie coś rozjaśni, damy znać.

A III-ligowy sezon zakończymy w środę, kiedy to w derbach Enea Energetyka Poznań poznamy zespoły z miejsc 7-8.

Lubisz Wielkopolską Siatkówkę? Wejdź z ten LINK.

Fot: Ośrodek Sportu i Rekreacji Tarnowo Podgórne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *