Aktualności

Po piątej kolejce LALS-u.

Już miesiąc trwa rywalizacja w największej amatorskiej lidze siatkarskiej w Polsce, czyli Lubońskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki. Kolejny raz wybrano najlepsze drużyny kolejki, MVP oraz typerów. No i rozkręca się specjalna aplikacja poświęcona lidze.

Kończymy pierwszy miesiąc zmagań w sezonie 2023/24 LALS. Aplikacja LALS hula aż miło – codziennie pracujemy nad poprawkami i rozszerzeniem funkcjonalności. Poznaliśmy półfinalistów Pucharu LALS. Tym razem pauzowała II liga open oraz obydwie ligi kobiet.

W Pucharze LALS II-ligowa Revolta Food Poznań pewnie pokonała III-ligowy Stilon 3:0 i w półfinale trafia na rozstawionych obrońców tytułu – AZS Malinę. Po bardzo ciekawym i wyrównanym spotkaniu Wataha Huraganów wyeliminowała MTS Poznań, wygrywając 3:1. I w półfinale trafi na Cichociemnych Carport Factory, którzy nie dali szans III-ligowym Harpaganom Bud-Went (3:0).

W I lidze open po wyrównanym pięciosetowym meczu Hiszpańska Inkwizycja pokonała KicksteRent Volleyball Team. Zaskoczeniem mogą być rozmiary porażki RSM Volleyball z AZS Malina, o ile 0:3 może nie dziwi, ale aż dwa sety do 10 małych punktów już tak. Po wyrównanym pojedynku Siatkarz Luboń pokonał 3:2 Acapulco Stallion. Na koniec Fajny Kolektyw w pełni kontrolował przebieg meczu z Geobiz, by odnieść zwycięstwo 3:0. W tabeli póki co bez porażki TOP4 poprzedniego sezonu plus MTS Poznań. Bez punktów pozostają Armada stylowelustro.pl i Geobiz (Ci drudzy jeszcze bez zdobytego seta).

W III lidze open w grupie A DeVastators pewnie pokonali Wicher Mosina 3:0 a Tie-Breakers w takim samym stosunku setów Sennheiser Global Services. Obydwie zwycięskie ekipy jeszcze bez porażki i póki co na miejscach premiowanych awansem do grupy mistrzowskiej. W grupie B Angels ZTP pokonali Wybrzeże Klatki Schodowej 3:0 i są o krok od awansu do grupy mistrzowskiej. W grupie C Na 3 Team pokonało 3:0 Volleyboars, dla których była to trzecia porażka z rzędu. W meczu starych znajomych Bez Nazwy pokonali 3:1 Amatorów Poznań, którzy notują drugą kolejną przegraną.

Tekst:
Piotr Osiadły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *