AktualnościJunior Młodszy

Po pierwszym etapie Kadetów.

Trzy “Piły” w jednej grupie. To najbardziej interesująca informacja po rozegranych turniejach eliminacyjnych w Lidze Kadetów. Faza zasadnicza ruszy 2. października.

Rozegrano dziś trzy turnieje, które przypisały zespoły do odpowiedniej grupy, w której grać będą mecze ligowe. Grupa A zmagała się w Pile, grupy B i C grały w Poznaniu.
Pierwszy zespół Jokera Piły gościł u siebie drużyny ze Słupcy, Leszna i Jarocina. I o ile w pierwszym meczu Jokera z SPS-em Słupcą wszystko przebiegło raczej z oczekiwaniami, bo gospodarze wygrali 3:0, o tyle w pojedynku 9 Leszno z MKS-em Jarocin można mówić o pewnej niespodziance. Leszczyńskie Tygrysy, ubiegłoroczny finalista mistrzostw Wielkopolski i nasz reprezentant w rozgrywkach szczeblowych przegrał z zawodnikami z Jarocina 2:3. I już wtedy było wiadomo, że to MKS zagra w lidze mistrzowskiej, a lesznianie będą się bić w słabszej grupie. W meczach o miejsca już dwa razy po 3:0. Leszno ograło Słupcę, a Joker – MKS.

Ciekawie było na turnieju, którego gospodarzem była Jedynka Poznań. Mistrz Wielkopolski Młodzików gościł u siebie Szamotulanina, Jokera Piłę 3 i Volley Turek. Jedynka standardowo mocna, Joker nie do końca wiadomo jaki skład wystawi pod daną cyferką na końcu (w poprzednim sezonie dwójka była najmocniejsza), Szamotuły to mocna marka i chyba jedynie Volley był skazywany na pożarcie. W pierwszym meczu Jedynka bez problemów pokonała siatkarzy z Turku, w drugim też bez większych problemów Joker ograł Szamotulanina. Mecze o miejsca były już bardziej zacięte. Turek urwał seta Szamotułom, a Joker Jedynce. Na tym turnieju byliśmy i widać, że Jedynka będzie naprawdę mocna. Joker solidny jak zawsze i widać, że mają w tym klubie niezliczoną ilość silnych i utalentowanych chłopaków. W Szamotułach widać, że przespano pewien okres w naborach i szkoleniu, po srebrnym pokoleniu, które zachwyciło całą Polskę. Obecny zespół ciekawy, wysoki, ale jeszcze wydawać się może, że trochę drewniany. Ale jak jakiś dobry rzeźbiarz się weźmie do pracy, to może coś z tych chłopaków się urodzić. Volley zagrał dwa fajne sety przeciwko Szamotulaninowi. Potrafią zagrać ciekawe akcje, jednak brakuje stabilności i przede wszystkim przyjęcia.

Szybki turniej odbył się w grupie C, którego gospodarzem był Enea Energetyk Poznań. Trzy mecze, trzy razy po 3:0. Najpierw Energetyk ograł Jokera Piłę 2, potem pilanie pokonali Jantara Kalisz i w ostatnim meczu poznaniacy lepsi od kaliszan. Energetyk wygrywa, Joker drugi, a Jantar zagra w grupie słabszej.

Grupę D tworzą zatem: Joker Piła 1, Jedynka Poznań, Enea Energetyk Poznań, MKS Jarocin, Joker Piła 3 i Joker Piła 2. Jak szybko można zauważyć na sześć zespołów aż trzy to Joker Piła. Zatem tylko dwa razy w całej fazie Jokery nie będą się mierzyć ze sobą. Trzy najlepsze zespoły awansują bezpośrednio do finału wojewódzkiego, czwarty zagra w półfinale, a miejsca 5 i 6 będą walczyć w barażach.

Grupa E to zespoły, które w turniejach zajęły miejsca 3 i 4: 9 Leszno, Szamotulanin, Jantar Kalisz, SPS Słupca i Volley Turek. Tylko najlepszy z tej grupy może o coś więcej powalczyć, bo trafi do barażów, gdzie o półfinał powalczy z miejscami 5 i 6 z grupy D.

Wszystkie wyniki, tabele i terminarz Ligi Kadetów możecie zobaczyć tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *