Aktualności

Trofeum z mistrzostw świata przyjedzie na Memoriał Gołasia.

W kolejny weekend 23-25 września w Zalasewie kibice siatkówki będą mogli wspomnieć tego wspaniałego siatkarza podczas XVII Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia.

Już 17 lat minęło od tragicznego wypadku, który przerwał podróż Arkadiusza Gołasia do włoskiego Lube Banca Macerata, w którym miał kontynuować swoją karierę. W tym dniu kibice siatkówki w całej Polsce wspominają go szczególnie. Okazja żeby oddać mu hołd w weselszych okolicznościach będzie w kolejny weekend. W dniach 23-25 września w Zalasewie pod Swarzędzem odbędzie się XVII Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia. Wezmą w nim udział: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Aluron CMC Wartę Zawiercie, Berlin Recycling Volleys oraz Barkom Każany Lwów. Mecze zaplanowano na sobotę i niedzielę. Imprezę tradycyjnie rozpoczną piątkowe warsztaty dla dzieci z powiatu poznańskiego.  

Organizatorzy wydarzenia zapowiedzieli, że oprócz najlepszych siatkarzy na świecie do gminy Swarzędz przyjedzie także puchar za zwycięstwo w Lidze Mistrzów, wywalczony przez Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. To nie koniec dobrych wiadomości dla kibiców. – Dzięki uprzejmości prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Pana Sebastiana Świderskiego, miłośnicy siatkówki będą mieli okazję zobaczyć jak wygląda patera i medal za wicemistrzostwo świata – mówi Anna Sumelka, organizatorka XVII Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia. – Będzie to wspaniała okazja dla fanów tej dyscypliny sportu do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia – dodaje, zapraszając na trybuny. Bilety są jeszcze dostępne w sprzedaży, na stronie  https://ticketos.pl/event/4650/xvii-agrobex-memorial-arkadiusza-golasia.   

Pary półfinałowe

W sobotnich półfinałach XVII Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia zmierzą się Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Barkom Każany Lwów (14:45) oraz Aluron CMC Warta Zawiercie i Berlin Recycling Volleys. Na niedzielę zaplanowano mecz o trzecie miejsce (14:45) i finał (17:30). Podsumowując – oprócz stricte sportowych emocji, kibice w Zalasewie będą mieli okazję zobaczyć puchar za wygranie Ligi Mistrzów, paterę za wicemistrzostwo świata, a przede wszystkim podziękować swoim dopingiem zawodnikom, którzy te trofea zdobyli. Imprezę wspiera Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Starostwo Powiatowe w Poznaniu.

Informacja prasowa
Jacek Kubiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *