Aktualności

Po siódmej kolejce Lubońskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki.

Ciężko w to uwierzyć, ale 1/4 sezonu zasadniczego (7 z 28 kolejek) już za nami! Jesteśmy coraz bliżej rozstrzygnięć I rundy w III lidze open i niedługo dowiemy się, które zespoły zagrają w grupie mistrzowskiej a które w „spadkowej”.

Po ostatniej kolejce listopadowej drużyny III ligi open zostaną podstawione pod odpowiednie miejsca w terminarzu, dlatego (mała sugestia do tych 19 ekip) najlepiej zarezerwujcie sobie czas zarówno 3.12 jak i 10.12 na potencjalne mecze ligowe. Tym razem pauzowały II liga open oraz I liga kobiet.

W I lidze open mieliśmy przegląd wszystkich 12 drużyn. KicksteRent Volleyball Team był w stanie urwać tylko pierwszego seta MTS Poznań. Bez najmniejszych problemów Wataha Huraganów rozgromiła Geobiz 3:0. Nadspodziewanie gładko w zapowiadanym hicie kolejki AZS Malina poradził sobie z Fajnym Kolektywem i wygrał 3:0. Armada stylowelustro.pl ugrała tylko jednego seta w meczu z RSM Volleyball. Po dość wyrównanym spotkaniu Cichociemni Carport Factory mimo wszystko pokonali Acapulco Stallion 3:0. Siatkarz Luboń po bardzo mocnym ciosie w pierwszej partii z Hiszpańską Inkwizycją podniósł się z desek i wygrał 3:1. W tabeli póki co bez niespodzianek i w pierwszej szóstce trudno szukać zaskoczeń. Na swoje pierwsze punkty wciąż czekają Armada stylowelustro.pl i Geobiz.

W III lidze open w grupie A Kiwi Volley po wyrównanym meczu pokonuje Wicher Mosina i zgłasza akces do grupy mistrzowskiej. Pewne gry w grupie spadkowej są Wicher Mosina i Sennheiser Global Services. W grupie B For Fun Team pewnie wygrywa z Wybrzeżem Klatki Schodowej 3:0 i jeszcze pewniej Harpagany Bud-Went pokonują Yakuzę, także 3:0. Obie zwycięskie drużyny będą walczyć o grupę mistrzowską w ostatnich swoich meczach. Yakuza na pewno zagra w grupie spadkowej. W grupie C Sąsiedzi zaliczają małą wpadkę w jednym z setów, ale ostatecznie pokonują 3:1 Na 3 Team i robią duży krok w stronę grupy mistrzowskiej.

W II lidze kobiet Czarne Pantery nawiązały walkę z B.O. Volleyball Team tylko w pierwszej partii, ale i tak przegrały 0:3. Nie miały problemów Gotowe na wszystko, które pewnie wygrały z Odlotowe Agentki 3:0. W tabeli powoli odskakuje pierwsza trójka (ZND Hybrydy, Gotowe na wszystko i B.O. Volleyball Team). Na pierwsze punkty wciąż czekają Czarne Pantery i B.O. Gramy Razem.

Tekst:
Piotr Osiadły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *