AktualnościIII liga KobietIII liga Mężczyzn

Raz lepiej, raz gorzej…

Tydzień temu pialiśmy z zachwytu nad wynikami naszych zespołów na szczeblu centralnym. W miniony weekend było już trochę gorzej, jeśli patrzymy na ogół naszych drużyn. W meczach naszego województwa grali tylko seniorzy i seniorki.

Tak jak po trochu przewidywaliśmy mecz Tauron Ligi Energa MKS-u Kalisz w Bielsku z liderem nie był łatwy. Troszkę wróżyliśmy, że o zwycięstwo będzie bardzo trudno i niestety tak było. Choć zaczęło się dobrze, bo od wygranej w pierwszym secie 25:23. W drugim było trochę gorzej, bo gospodynie wygrały do 22. Jednak mecz był cały czas wyrównany i każda z drużyn mogła liczyć na zwycięstwo. Niestety w dwóch kolejnych partiach rządziły już miejscowe, które wygrały kolejno do 15 i 13. W tabeli Energa MKS Kalisz jest na miejscu ósmym z dorobkiem 7 punktów w sześciu meczach. Kolejny mecz kaliszanki zagrają w piątek o godzinie 17.30 u siebie z Akademią Tarnów.

W I Lidze Kobiet na boisku pojawił się tylko Enea KS Piła, bo Enea Energetyk swój mecz przełożył na nadchodzącą niedzielę. Pilanki zatem wybrały się do Nike Węgrów i wbrew naszym oczekiwaniom niestety wrócił bez punktu. Po przegraniu pierwszego seta, w drugim doprowadziły do wyrównania, ale w kolejnych górą były węgrowianki, które wygrały mecz 3:1. W tabeli KS Piła pozostał na szóstym miejscu mając na koncie 13 punktów, Energetyk jest ósmy ze zdobyczą 10 punktów, ale ma do rozegrania jedno zaległe spotkanie z Legionovią.
Wyniki, tabele i terminarze I Ligi Kobiet do zobaczenia TUTAJ.

Pasmo porażek z akapitów wyżej przerwali nasi przedstawiciele w II Lidze Mężczyzn. Najbardziej zaglądaliśmy do tego co się działo w Toruniu, bo lider Wilki Wilczyn pojechał do Aniołów Toruń. Mecz wyrównany, ale niestety z ostatecznym finiszem gospodarzy, którzy wygrali 3:1. Jednak wyniki setów pokazują, że było to wyrównane spotkanie. Ze złych wiadomości jeszcze trzeba napisać o porażce u siebie Konspolu Słupcy ze Stilonem Gorzów 0:3. I to koniec złych wiadomości. Kolejny świetny i szybki mecz w wykonaniu Enea Energetyka Poznań. Tym razem poznaniacy przejechali się po Stoczniowcu Politechnice Gdańskiej, gdzie nie stracili seta. Powoli rytm i formę łapie też Krishome Września, który u siebie pokonał 3:1 Trefla Gdańsk II.
Wyniki, tabele i terminarze II Ligi Mężczyzn do zobaczenia TUTAJ.

Problemy w Szamotułach. Po trzech zwycięstwach w trzech pierwszych meczach, kiedy to Biofarm Szamotulanin był liderem, nadeszła seria trzech porażek. W miniony weekend szamotulanki zagrały dwa derbowe mecze. W sobotę przeciwko UKS ZSMS-owi Poznań, gdzie mówić szczerze nie miały wiele do powiedzenia i przegrały 0:3. Po tym meczu rozmawialiśmy z trenerem poznanianek Markiem Tuszyńskim – rozmowa pod tekstem. W niedzielę z kolei Szamotulanin mierzył się w zaległym spotkaniu z Energa MKS-em Kalisz II. I jakby nam ktoś powiedział po dwóch setach, które Biofarm Szamotulanin wygrał do 9 i 14, że ten mecz przegra, to kazalibyśmy mu się postukać po głowie. I skończyłoby się, że to my powinniśmy mieć spotkanie naszej głowy z czymś twardym, bo jednak tak się stało. Trzy kolejne sety przegrane do 26, 22 i 13. Obaj trenerzy skwitowali ten mecz, że była to aberracja siatkówki. Na pewno te dwa punkty będą niezwykle cenne dla MKS-u, który dzień wcześniej w również derbowym pojedynku przegrał z Enea Energetykiem Poznań II – 0:3.
Wyniki, tabele i terminarze II Ligi Kobiet do zobaczenia TUTAJ.

W grupie 1 III Ligi Mężczyzn trzy mecze zakończyły się wynikami, których chyba można było się spodziewać. W pojedynkach klubowych Jokera i Energetyka lepsze po 3:0 pierwsze zespoły. Volley Wieleń ograł na wyjeździe 3:1 ostatniego w tabeli Szamotulanina. Jedyną niespodzianką naszym zdaniem była porażka lidera z Gołańczy u siebie z Orłem Osiek 1:3, choć patrząc na wyniki setów, gdzie trzy kończyły się na przewagi można było odnieść wrażenie, że było bardzo blisko wygranej każdej z drużyn.
W grupie 2 mamy wyścig dwóch maszyn. Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne dalej niepokonana. Tym razem ograła Astrę Krotoszyn 3:1, tuż za jej plecami Volley Opatówek, który na wyjeździe ograł Czarnych Kępno. Pauzowali Żerków i Wilki Wilczyn.
Wyniki, tabele i terminarze III Ligi Mężczyzn do zobaczenia TUTAJ.

W III Lidze Kobiet grały tylko zespoły z grupy 2. ZSMS Poznań przegrał u siebie 0:3 z Mileszą Targowa Górka, a Enea Energetyk Poznań również bez straty seta odprawił KTPS Konin.
Wyniki, tabele i terminarze II Ligi Kobiet do zobaczenia TUTAJ.

Jak napisaliśmy wyżej nie grała Grupa 1, ale trenera Andrzeja Zapaśnika z SPS BoxPro Volley Piła spotkaliśmy na towarzyskim turnieju juniorek w Szamotułach, który Volley wygrał, a wyprzedził miejscowego Szamotulanina, AZS AWF Wrocław i Uni Opole. Tam korzystając z okazji zaprosiliśmy trenera przed naszą kamerę i zapytaliśmy i dotychczasowy przebieg sezonu i o tym co się dzieje w klubie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *