AktualnościMłodziczkaMłodzik

Po turniejach młodzików i młodziczek

Ligi młodziczek i młodzików wkracza w najważniejszą fazę. Niestety ponownie część turniejów została przełożona, co strasznie komplikuje przejrzystość tabel.

W grupie A trwa walka na całego. Niezwykle ważny turniej odbył się w Szamotułach, gdzie spotkały się  lider MKS Kalisz, wicelider Enea Energetyk Poznań oraz zajmujący 4. miejsce UKS Szamotulanin Szamotuły. Niespodzianką można nazwać przegrane mecze przez kaliszanki, które 0:2 przegrały z Energetykiem i w tiebraku z Szamotułami. Gospodynie w 3 setach pokonały także poznanianki, a te zostały wyprzedzone w tabeli przez zespół „Piątki” Turek, który po turnieju we własnej hali dopisał kolejne punkty za zwycięstwa nad UKS Środa i drugą drużyną Energetyka. W pojedynku przegranych w Turku po bardzo wyrównanym meczu lepsze poznanianki.

W Kaliszu na terenie MUKS Jantar odbył się tylko jeden mecz pomiędzy gospodyniami i SPS Volley Piła, które zwycięstwem zrekompensowały sobie daleką podróż. Trzecia drużyna, PKS Piast Poniec nie dojechała ze względu na kwarantannę.

Nietypowo bo we wtorek odbędzie się kolejny turniej tej grupy. Pierwszy zespół Enea Energetyk Poznań rozegra mecze z SPS Volley Piła  i UKS Piątką Turek.

W Poznaniu rywalizowały zespoły grające w grupie B: SKF BPS Poznań, UKS Olimp Września i UKS P.U.M.A. Komorniki. Na rozpoczęcie turnieju gospodynie pokonały drużynę z Komornik. W SKF-ie cały mecz na rozegraniu zagrała 12 letnia Anita Lipka, która wiekowo jest minisiatkarką. Pomimo młodego wieku jest podstawową zawodniczką SKF-u. I jak się okazuje uniwersalną, gdyż w drugim meczu przeciwko koleżankom z Wrześni zagrała na pozycji atakującej. A pozycjami zamieniły się z Alicją Wizą, która w pierwszym meczu grała na ataku. Ala to drobna osóbka o niesamowitej sile i chęci do gry. W plażówce gra w parze z Pauliną Teszner. Młode siatkarki opowiedziały nam o swoich planach.

Dziewczyny SKF-u prowadzą w tabeli grupy B i mają bardzo duże szanse na grę w barażach o wejście do walki o finały Wielkopolski.

Zespół z Komornik jest najbardziej wyrównany. Wszystkie dziewczyny to rocznik 2008, więc zdobyte doświadczenie w tym sezonie rozgrywkowym z pewnością zaprocentuje w przyszłym roku. Najmłodsza w drużynie – Hania Nowicka gra na pozycji libero. Nie straszne jej były mocne zagrywki i ataki przeciwniczek. Dziewczyny tworzą zgrany zespół którym dowodzi kapitan Zuzia Goślińska. Zawodniczki PUMY podzieliły się z nami wrażeniami po meczach.

Dziewczęta P.U.M.Y już kolejnego dnia grały kolejny turniej. Tym razem w Komornikach gościły zawodniczki TKS Siatkarz Jarocin i SPS Sparty Złotów. Nie udało im się wygrać meczu, bo w tiebreaku uległy koleżankom z Jarocina, a w 2 setach złotowiankom. Zawodniczki TKS zaliczyły drugi 3-setowy mecz, w którym pokonały zawodniczki SPS.

Zespół z Wrześni na turniej w Poznaniu przyjechał w szóstkę. Trener Przemysław Motyl nie miał szans dokonać jakichkolwiek zmian. W składzie zespołu były 2 zawodniczki wiekowo zdecydowanie młodsze od przeciwniczek, bo grające jeszcze w rozgrywkach minisiatkówki. Dziewczyny jednak nie miały żadnych kompleksów i popisywały się zarówno blokiem jak i świetną zagrywką. Doskonale wyszkolona jest rozgrywająca, która przy dobrym przyjęciu potrafi zagrać świetną piłkę, z której koleżanki mogły kończyć akcje. Całość spina kapitan – Amelia Czernielewska, która jest liderką zespołu oraz pomaga mentalnie koleżankom. Nie udało się dziewczynom wygrać meczu, ale trener ma nadzieję, że jak tylko do zdrowia wrócą pozostałe dziewczęta to mogą jeszcze sprawić niespodzianki.

W grupie C, która spotkała się w Gostyniu planowano rozegrać 2 turnieje, w których oprócz gospodyń z UKS Kaniasiatka grały UKS Szamotulanin Szamotuły 2 oraz Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne. Na turniej nie dojechały zawodniczki KS Volley Turek, więc z 6 zaplanowanych meczów rozegrano tylko 3. Szamotuły II wygrały z Tarnovią i Gostyniem, a Gostyń zwyciężył Tarnovię.

Kolejne 2 turnieje rozegrano w Krotoszynie, gdzie gospodarzem był KKS Astra. Krotoszynianki pokonały LZS Piast Kobylnica, ale uległy drużynom MKS Trzcianka i UKS 17 Kalisz. Kalisz wygrał także z Trzcianką i zakończył turniej z dwoma zwycięstwami. Zawodniczki z Trzcianki po remisowym dorobku w pierwszym turnieju w kolejnym ponownie pokonały krotoszynianki, a także młodzież z Kobylnicy.

W grupie C odbył się jeszcze jeden turniej na terenie MKS Kalisz II. Gospodynie okazały się bardzo gościnne, bo uległy zarówno zawodniczkom PKS Piast Krotoszyn, jak również SKS Murowana Goślina. Mecz pomiędzy zwyciężczyniami na korzyść zawodniczek z północnej części województwa.

Wszystkie aktualne wyniki dostępne tutaj.

W Lidze Młodzików rozegrano dwa turnieje, w którym gospodarzem był KS Volley Turek oraz UKS Szamotulanin.

W Szamotułach planowano rozegrać 6 meczów pomiędzy UKS Szamotulanin Szamotuły, PKS Piast Poniec oraz UKS SMS Joker Piła. Ze względu na absencję pilan rozegrano 2 mecze pomiędzy Szamotułami i Poniecem, w których dwukrotnie lepsi okazali się gospodarze.

W  Turku dwa zwycięstwa zaliczyli gospodarze pokonując MUKS Jantar Kalisz oraz UKS Piast Krotoszyn II. W meczu przegranych lepsi krotoszynianie.

Wszystkie aktualne wyniki dostępne tutaj.

Musimy powiedzieć, a właściwie napisać, że obecne tabele o niczym nam nie mówią. Zwykle na czele są zespoły, którym udało się rozegrać największą ilość meczów. Trudno także usystematyzować turnieje, które się odbyły ale w okrojonym składzie. Większość turniejów nie ma zaplanowanej konkretnej daty, więc w systemie rozgrywek na stronie WZPS zobaczycie daty świąteczne. Na naszej stronie staramy się na bieżąco uaktualniać terminy turniejów, a wyniki w tabelach są aktualizowane po rozegranych meczach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *