AktualnościIII liga KobietJuniorkaJuniorka MłodszaMłodziczka

Podsumowanie sezonu 2022/2023 – UKS ZSMS Poznań.

Wszystkie rozgrywki wojewódzkie już zakończone. Przed nami jeszcze granie na szczeblu w kategoriach młodzieżowych oraz walki o awanse do wyższych lig naszych seniorów. Można zatem powoli podsumowywać miniony sezon z perspektywy poszczególnych klubów. Na pierwszy ogień UKS ZSMS Poznań i rozmowa z trenerem oraz prezesem Markiem Tuszyńskim.

Jeszcze kilka lat temu ZSMS Poznań był potęgą w rozgrywkach młodzieżowych. Nie było finału wojewódzkiego bez obecności ZSMS-u, a rzadko się zdarzało, by nie stawały na podium. Wtedy najgroźniejszym rywalem był PTPS Piła, którego już na siatkarskiej mapie nie znajdziecie. ZSMS Poznań cały czas trwa na posterunku i po latach posuchy wygląda na to, że będzie wracał do czołówki Wielkopolski. Pierwszym krokiem jest awans do finału wojewódzkiego młodziczek. Wprawdzie medalu zdobyć się nie udało, ale jeśli patrząc na poprzedni sezon, gdzie ZSMS był 16, progres jest widoczny.

Wyniki ZSMS-u Poznań w tym i poprzednim sezonie:

Młodziczki: 6 / 16
Kadetki: 7 / 5
Juniorki: 6 / 6

Dodatkowo ZSMS występował w III lidze, ogrywając swoje młode zawodniczki i zajął tam miejsce szóste plus gra w II lidze, gdzie został osiągnięty najważniejszy cel, czyli utrzymanie.

O minionym sezonie rozmawialiśmy na początku marca, przed finałem młodziczek i ostatecznymi rozstrzygnięciami w II lidze z prezesem klubu i trenerem Markiem Tuszyńskim:

Przypominamy o zrzutce dla naszego serwisu, abyśmy dalej mogli działać i informować Was o tym co się dzieje w siatkówce w Wielkopolsce. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *