AktualnościMłodzik

Półfinały Ligi Młodzików

Za nami pierwsze półfinały Ligi Młodzików. 8 najlepszych zespołów po dwóch etapach walczy o 6 miejsc dających finał wojewódzki, te z miejsc dalszych walczą o niższe miejsca.

W grupie 9 rywalizuje gospodarz finału wojewódzkiego IUKS Jedynka Poznań, Joker Piła, Jantar Kalisz oraz MKS Jarocin. Taka jest właśnie kolejność w tabeli po pierwszym turnieju, w którym rywalizowały ze sobą te 4 zespoły. Drugi turniej już jutro w Pile.

Na czele grupy 10 Piast Krotoszyn. Drugie miejsce gospodarze pierwszego turnieju Szamotulanina, nisko, bo dopiero na trzecim miejscu poznański Energetyk. Tabelę zamyka UKS 9 Leszno, ale warto dodać, że lesznianie w meczach z Piastem i Szamotulaninem przegrali dopiero po tiebreakach. Drugi turniej jutro w Lesznie.

Rywalizują również zespoły o miejsca 9-15.
W grupie 11, która składa się z trzech drużyn po pierwszym turnieju jego gospodarz Piast Poniec przewodzi w tabeli. Drugie miejsce dla Ambera Kalisz, tabelę zamyka SKS Murowana Goślina. Jutro grać będziemy w Kaliszu.

Grupa 12 składa się z 4 zespołów. Jedyny turniej, którego teoretycznie gospodarzem był Kangur Nowy Tomyśl, został rozegrany w Tarnowie Podgórnym. Najlepszy w nim okazał się AZS UAM Poznań, który wyprzedził Kangura Nowy Tomyśl. Trzecie miejsce dla drużyny Volley Turek, a tabelę zamyka Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne.
Rozmawialiśmy z trenerem Tarnovii – Błażejem Szubstarkim:

O komentarz poprosiliśmy również trenera zespołu z Nowego Tomyśla – Dariusza Pilza:

Wszystkie wyniki i aktualne tabele dostępne tutaj.