AktualnościMłodziczkaMłodzik

Półfinały młodzików i młodziczek.

Za nami pierwsze turnieje półfinałowe w ligach młodzików i młodziczek. O chłopców od wywalczenia są dwa miejsca, a u dziewczyn wolnych jest komplet – sześć.

Jak już pisaliśmy wcześniej czterech finalistów w kategorii młodzika już znamy. Są to LOMS Joker Piła Powiat Pilski, ENEA Energetyk Poznań, MUKS Jantar Kalisz i MUKS Grom Kalisz. Te zespoły grają teraz między sobą serię turniejów, nazwanych jako rozstawieniowe, czyli o numerki w finale, dzięki którym będzie zbudowana kolejność rozgrywania meczów. Cztery inne drużyny walczą, aby do tego finału się dostać, z czego awansują dwie.
I właśnie w sobotę odbył się pierwszy turniej półfinałowy, którego gospodarzem była Jedynka Poznań. Rocznikowo młodszy zespół z Poznania nie był specjalnie gościnny dla swoich rywali, bo wygrał dwa mecze po 2:0. Najpierw z SKS-em Murowana Goślina, a potem z KPS-em Progressem Września. W pojedynku przegranych, również mecz zakończył się wynikiem 2:0, gdzie górą byli wrześnianie. Pauzowała w tej kolejce Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne. Gospodarzem kolejnego półfinału będzie Progress Września, a pauzę zaliczy Jedynka Poznań.
W turnieju rozstawieniowym, czyli finalistów odpoczywał Joker Piła. Gospodarzem był Grom Kalisz, a najlepszą drużyną okazał się Enea Energetyk Poznań. Najpierw wygrała z gospodarzami 2:1, a w drugim meczu 2:0 pokonała Jantara Kalisz. W derbach Kalisza Grom lepszy od Jantara 2:0. Następny turniej odbędzie się w również w Kaliszu, ale przy gościnie Jantara, a odpoczywał będzie Energetyk.
Wszystkie wyniki, tabele i terminarze Ligi Młodzików do zobaczenia tutaj.

Półfinały rozpoczęły również młodziczki. 9 zespołów podzielono na trzy grupy po trzy zespoły, z których awans uzyskają po dwa najlepsze.
W grupie 15 pierwszy turniej odbył się w Poznaniu. Enea Energetyk wygrała u siebie z Szamotulaninem 2:1 i Kaniasiatką Gostyń 2:0. W meczu Szamotuł z Gostyniem lepsze brązowe medalistki Mistrzostw Polski z poprzedniego sezonu 2:0.
W grupie 17 grano w Kaliszu na obiektach UKS 17 Kalisz. Najlepszą drużyną na tym turnieju okazała się Piątka Turek, która wygrała dwa mecze po 2:0. Oprócz ogrania gospodyń, Piątka poradziła sobie także z SPS BoxPro Volley Piła. W pojedynku Kalisza z Piłą 2:0 dla kaliszanek.
My z kolei byliśmy na turnieju grupy 16. Na koniec świata, czyli poznańską Głuszynę, bo tam odbywał się turniej, którego gospodarzem był UKS ZSMS Poznań, przyjechał MKS Kalisz i druga drużyna Enea Energetyka Poznań. Pierwszy mecz, derby Poznania okazał się najbardziej zacięty. Po dość łatwo wygranym pierwszym secie przez Energetyka do 17, w drugim gra się kompletnie posypała, co skrzętnie wykorzystał ZSMS i wygrał partię do 13. Tiebreak należał już jednak do Energetycznych, które wygrały tę część meczu 15:6 i całe spotkanie 2:1. Dużo mniej emocji było z kolei w meczach MKS-u Kalisz. Widać, że jest tam bardzo dobra, wręcz laboratoryjna “hodowla” siatkarek. Świetne warunki fizyczne i dołożone do tego wysokie umiejętności sugerują, że ciężko będzie znaleźć równorzędnych rywali dla MKS-u. W meczu z Energetykiem szwajcarska precyzja i dwa sety wygrane do 14. W meczu z ZSMS-em, kaliszanki pierwszą partię wygrały do 10, ale w drugim trochę się chyba rozkojarzyły. Albo trener poznanianek – Mikołaj Siwierski spuścił trochę ciśnienia ze swoich siatkarek, bo zaczęły od wysokiego prowadzenia 10:2. Potem jednak wszystko wróciło do normy i Kalisz znów zaczął się napędzać. Ostatecznie skończyło się na 25:18 dla MKS-u.

Po turnieju poprosiliśmy o kilka słów trenerów prowadzących zespoły: Malwinę Kucner z Enea Energetyka Poznań, Jakuba Skwarka z MKS-u Kalisz i Mikołaja Siwierskiego z ZSMS-u Poznań:

Wszystkie wyniki, tabele i terminarze Ligi Młodzików do zobaczenia tutaj. Warto przyjrzeć się terminarzom grup walczących o dalsze miejsca, bo pojawiło się tam sporo zmian i odwołanych turniejów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *