AktualnościJunior Młodszy

Półfinały MP kadetów z naszymi drużynami.

Od piątku do niedzieli dwa nasze zespoły walczyć będą o finał Mistrzostw Polski kadetów. W Poznaniu w roli gospodarza wystąpi Enea Energetyk, wicemistrz Polski w tej kategorii – Szamotulanin Szamotuły wyjeżdża do Bydgoszczy.

Energetyk będzie gospodarzem turnieju, w którym także zagrają: Jastrzębski Węgiel, Chełmiec Wałbrzych oraz Czarni Radom.
Energetyk to Mistrz Wielkopolski Kadetów. W ćwierćfinale podobnie jak teraz też był gospodarzem gdzie zanotował komplet zwycięstw. Najpierw w grupie po 3:0 poznaniacy odprawili Atak Elbląg i Dębicką Akademię Siatkówki Kępa. W fazie finałowej Energetyk pokonał 3:0 SUKSS Suwałki, by w meczu o pierwsze miejsce po 5 setach pokonać Norwida Częstochowa.
Jastrzębski Węgiel to z kolei Mistrz Polski Kadetów. Nie miał sobie równych w województwie śląskim, ale już w ćwierćfinale MP musiał uznać wyższość zespołu Metro Warszawa. Ale po kolei. W grupie dwa łatwe po 3:0 zwycięstwa nad Błyskawicą Szczecin i Skrą Bełchatów. W fazie finałowej najpierw wygrana z Jedynką Poznań 3:0, potem w meczu o pierwsze miejsce w turnieju przegrana 2:3 z Metro.
Czarni Radom to z kolei zwycięzcy turnieju 1/4 MP z Kędzierzyna Koźla. Najtrudniejszy mecz radomianie rozegrali w inauguracyjnym meczu tego turnieju przeciwko Feniksowi Leżajsk. Zwycięstwo udało się osiągnąć dopiero po tiebreaku. W drugim meczu już gładko 3:0 z UKS 13 Zielona Góra. W fazie finałowej najpierw 3:0 ze Spartakusem Jawor i w meczu o pierwsze miejsce 3:1 z ZAKSą Kędzierzyn-Koźle.
Naszym zdaniem 3 zespoły będą walczyć o wejście do ścisłego finał MP: Energetyk, Jastrzębski oraz Czarni. Chełmiec wydaje się najsłabszy, ale i tak boisko wszystko zweryfikuje, bo po długiej przerwie związanej z zawieszeniem rozgrywek, nie wiadomo na jakim etapie przygotowań znajdują się poszczególne zespoły.

Program turnieju:
Piątek:
16:00 Enea Energetyk Poznań – Jastrzębski Węgiel
18:00 Chełmiec Wałbrzych – Czarni Radom
Sobota:
16:00 Jastrzębski Węgiel – Czarni Radom
18:00 Enea Energetyk Poznań – Chełmiec Wałbrzych
Niedziela
12:00 Chełmiec Wałbrzych – Jastrzębski Węgiel
14:00 Enea Energetyk Poznań – Czarni Radom

Szamotulanin Szamotuły wyjeżdża do Bydgoszczy, gdzie gospodarzem jest Chemik. Oprócz tych dwóch drużyn stawkę turnieju uzupełniają Metro Warszawa i Wifama Łódź.
Szamotulanin awans do 1/2 finału MP wywalczył na turnieju w Warszawie, którego gospodarzem był UMKS MOS Wola Warszawa. Rywale byli trudni i przed turniejem sztab szkoleniowy zespołu z Szamotuł nie był pewny ostatecznych rozstrzygnięć i awansu. Ważny krok został postawiony już w pierwszym meczu, gdzie Szamotulanin pokonał 3:2 Spartę Kraków. W drugim meczu było już trochę łatwiej i bez straty seta szamotulanie odprawili Trójkę Nakło. W fazie finałowej 3:0 pokonali MKS Będzin, choć dwa sety kończyły się na przewagi, a w ostatnim meczu o pierwsze miejsce w turnieju lepszą od Szamotulanina okazała się Wola Warszawa.
Chemik Bydgoszcz był gospodarzem turnieju ćwierćfinałowego, w którym zajął pierwsze miejsce. Cały turniej okazał się dla bydgoszczan spacerkiem, bo nie stracili w nim nawet seta. Najpierw w fazie grupowej pokonali Chełmca Wałbrzych i Astrę Nową Sól, a w finałach Dunajec Nowy Sącz i SMS Police.
Metro Warszawa to główny faworyt nadchodzącego turnieju. Awans do turnieju w Bydgoszczy warszawiacy wywalczyli w Jastrzębiu. W fazie grupowej najpierw 3:0 pokonali Wybickiego Kielce, a potem 3:1 Jedynkę Poznań. W fazie finałowej 3:0 w meczu z Błyskawicą Szczecin, a w meczu o pierwsze miejsce 3:2 z Jastrzębskim.
Wifama Łódź grała swój turniej 1/4 MP na turnieju w Rzeszowie. W pierwszym meczu 3:0 pokonała AZS UWM Olsztyn, w drugim bez wychodzenia na parkiet Stoczniowca Gdańsk. Zespół z Gdańska nie dojechał na turniej. W fazie finałowej łodzianie pokonali 3:0 Tęczę Volley Gubin, a w meczu o pierwsze miejsce przegrali 1:3 z gospodarzami turnieju AKS V LO Rzeszów.
W tym turnieju wydawać się może, przynajmniej po analizie drogi do półfinału, że faworytami są przede wszystkim Metro Warszawa i Chemik Bydgoszcz. Ale czy ktoś sezon temu zakładał, że Szamotulanin zagra w finale Mistrzostw Polski i zostanie drugą drużyną w kraju? Ten zespół jest nieprzewidywalny i może pokonać każdego rywala, gdy wszystko odpali jak powinno. Nie należy również lekceważyć zespołu z Łodzi. To finalista poprzedniego turnieju z Szamotuł.

Program turnieju:

Piątek:
16:00 BKS Chemik Bydgoszcz – KS Wifama Łódź
40 min po zakończeniu pierwszego meczu
UKS Szamotulanin Szamotuły – KS Metro Warszawa

Sobota
16:00 KS Wifama Łódź – KS Metro Warszawa
40 min po zakończeniu pierwszego meczu
BKS Chemik Bydgoszcz – UKS Szamotulanin Szamotuły

Niedziela:
10:00 UKS Szamotulanin Szamotuły – KS Wifama Łódź
40 min po zakończeniu pierwszego meczu
KS Metro Warszawa – BKS Chemik Bydgoszcz