AktualnościIII liga KobietIII liga Mężczyzn

Półfinały w III Ligach oraz przegląd meczów na szczeblu.

Na ostatnią prostą wkraczają rozgrywki w trzecich ligach. Rozegrano pierwsze mecze półfinałowe, odbyły się także spotkania o dalsze miejsca. Ze zmiennym szczęściem grali nasi szczeblowcy.

W półfinale trzeciej ligi kobiet odbyło się tylko jedno spotkanie. SPS BoxPro Volley Piła gościł z SKF PBS / SP 69 Poznań i dość łatwo pokonał poznanianki 3:0. Nie można jednak skreślać SKF-u, bo w poprzedniej rundzie w pierwszym meczu także przegrał z ZSMS-em Poznań, by w rewanżu doprowadzić do Złotego Seta i awansować dalej. Sparta Złotów przełożyła swój mecz z Piątką Turek ze względu na finał wojewódzki kadetek. O miejsca 5-8 także odbyło się jedno spotkanie pomiędzy SKS Murowaną Gośliną a UKS Mileszą Targowa Górka. Zwyciężyły gospodynie 3:1, ale patrząc na ten mecz rewanż może być bardzo zacięty. Po meczu rozmawialiśmy z trenerką gości Pauliną Sołtysiak oraz środkową gospodyń Klaudią Biegun, która opowiedziała także o innych swoich zajęciach.

U panów walka o medale zgodnie z terminarzem i wygrane gości. W Opatówku Enea Energetyk Poznań wygrał 3:2, a w Gołańczy w trzech setach wygrała Tarnovia z Tarnowa Podgórnego. W meczach o miejsca 5-8 odbył się jeden mecz w Żerkowie, gdzie miejscowy Volley potrzebował 5 setów, aby pokonać Volley kost-pol.pl Wieleń. Mecz drugiego zespołu Energetyka z KKS Astrą Krotoszyn został przełożony ze względu na finał Wielkopolski kadetów.

A co tam na szczeblu? W pierwszej lidze pań ostre granie na własnym parkiecie zafundowały kibicom pilanki. Najpierw w sobotę Enea Klub Siatkarski zagrał z PMKS Nike Węgrów, które zakończyło się chyba dość niespodziewanie porażką miejscowych 1:3, ale już w niedzielę dziewczyny odbiły sobie niepowodzenie poprzedniego dnia i zwyciężyły 3:0 w meczu zaległej 18 kolejki z wyżej notowanym niż Nike, BAS-em Białystok.
Nie udał się wyjazd do Legionowa Enea Energetykowi Poznań. Nasze dziewczyny przegrały 1:3, ale wiadomo, że dla tego zespołu celem są rozgrywki juniorek, a półfinały już od najbliższego piątku. Tym bardziej cieszy wtorkowa wygrana poznanianek 3:2 w Stężycy, która uchodzi na największego konkurenta Energetyka do Mistrzostwa Polski.
W drugiej lidze siatkarek rozegrano tylko jeden mecz z udziałem wielkopolskich drużyn. GLKS Barycz Janków Przygodzki przegrała na wyjeździe z MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych 0:3, a walkę nawiązał tylko w trzecim secie.
U panów niemiłe wspomnienia z wielkopolskimi zespołami będzie miał Międzyrzecz. Najpierw pokonał ich Krishome Września na swoim parkiecie, a dzień później w zaległej szesnastej kolejce Orzeł gościł Enea Energetyka Poznań. Poznaniacy lubią emocje, do kolekcji tegorocznego sezonu dodali kolejną zwycięską pięciosetówkę i kolejne doświadczenie przed półfinałami juniorów. Dzień wcześniej w debrach Wielkopolski poznaniacy pokonali 3:1 SPS Konspol Słupca. To chyba dobry prognostyk przed wielkim turniejem, którego Enea Energetyk Poznań będzie gospodarzem już od piątku. Będzie to półfinał Mistrzostw Polski Juniorów, a gościć będziemy Resovię Rzeszów, Chemika Bydgoszcz i Gwardię Wrocław. Kolejny mecz przegrały Wilki z Wilczyna, tym razem w Łęczycy. Coś się zacięło w tym zespole, a play-offy tuż tuż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *