AktualnościJuniorJuniorka

Poznaliśmy organizatorów Finałów MP Juniorek i Juniorów

O ile sportowo Wielkopolska jest w czołówce, o ile nie najlepsza, to jeśli chodzi o wpływy działaczy jesteśmy daleko w tyle.

Termin składania wniosków o organizacje finałów Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek zakończył się 12 lutego. Z Wielkopolski popłynęły wnioski i byliśmy przekonani, że przynajmniej jeden turniej otrzymamy. Tym bardziej, że po poprzednich finałach Mistrzostw Polski czy to w kategorii młodzików, młodziczek czy kadetów były same “ochy” i “achy”. Liczyliśmy, że królewska kategoria zagości tym razem w naszym województwie.

Dziś ogłoszono, że to jednak nikt z naszych. Organizatorem finału MP Juniorek będzie Stężyca, z którego pochodzi jeden z najlepszych młodzieżowych klubów GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca. Natomiast juniorzy na finał pojadą do Bartoszyc. Tam nie ma klubu juniorskiego, ale miasto było organizatorem już dwa lata temu zarówno finału młodzika jak i juniora.

Lobby województwa pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego jest zdecydowanie bardziej wpływowe niż Wielkopolski. Nie chcemy tutaj deprecjonować zasług, możliwości, być może chęci rozwoju siatkówki lub uhonorowania ubiegłorocznych mistrzyń w tej kategorii. Ale… Mamy wielkie “ale…”, bo zarówno juniorki jak i juniorzy Enea Energetyka Poznań są kandydatami do medalu. I jakże fajnie byłoby zawiesić je na wielkopolskiej hali.

Przed nami w tym sezonie jeszcze możliwości na dwie inne kategorie młodzieżowe. Ale tu na rozstrzygnięcia będziemy musieli jeszcze poczekać.