AktualnościMini Siatkówka

Poznaliśmy wszystkich finalistów, którzy pojadą do katowickiego Spodka!

Kinder Joy of Moving to najważniejsze siatkarskie rozgrywki w kategorii najmłodszych siatkarek i siatkarzy. W tym roku będzie to jubileuszowy 30 Wielki Finał, który odbędzie się w dniach 28-30 czerwca 2024 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Pokusiliśmy się o małe statystyki wojewódzkich finałów.

Aby dostać się do finału trzeba było rozegrać mnóstwo zawodów. Dzieci często spędzały na hali po kilka godzin. Najwytrwalsi, ci z największą determinacją, z bardzo dużymi umiejętnościami znaleźli się na podium Mistrzostw Wielkopolski, gwarantującym występ w tym prestiżowym turnieju.

Po raz pierwszy w ogólnopolskim finale zagrają single i singielki. To dzieci urodzone w 2014 roku i młodsze. Do finału z turniejów w Lesznie i Przygodzicach awansowali:

Single Chłopców

1. Patryk Łukomski (IUKS Jedynka Poznań)

2. Stanisław Marczewski (UKS 9 Leszno)

3. Adam Wierzbicki (UKS 9 Leszno)

Single Dziewcząt

1. Oliwia Wachowska (GLKS Barycz Janków Przygodzki)

2. Oliwia Nowicka (KS Volley Poznań)

3. Zuzanna Wolska (GLKS Barycz Janków Przygodzki)

W dwójkach startowały dzieci urodzone w 2013 roku i młodsze. W ubiegłym roku dwójki dziewcząt z Wielkopolski znalazły się w najlepszej ósemce Polski, a reprezentowały UKS Kaniasiatkę Gostyń oraz KS Volley Poznań. W tym sezonie finał wojewódzki był bardzo emocjonujący. Złote medalistki przegrały z brązowymi, a brązowe przegrały ze srebrnymi. Do wyłonienia kolejności na podium potrzebne było liczenie małych punktów.

1. UKS Hetman Sobieski Poznań

2. GLKS Barycz Janków Przygodzki

3. UKS 9 Leszno

W dwójkach chłopców w 2023 roku osiągnęliśmy najlepszy wynik. Mistrzem Polski w kategorii U-11 zostali Leon i Wojtek z Enea Energetyka Poznań. Drugim naszym reprezentantem był UKS Piast Krotoszyn, który trafił chyba do najsilniejszej grupy. Ostatecznie chłopcy zajęli 18 miejsce. W tym sezonie mamy nowe zespoły, Jedynkę z Poznania oraz debiutanta z Słupcy. W Pile zespoły uplasowały się w następującej kolejności.

1. IUKS Jedynka Poznań

2. IUKS Jedynka Poznań

3. SPS-MOS Konspol Słupca

Najlepsze trójki dziewcząt finał wojewódzki grały w Gostyniu. W ubiegłym sezonie w Gliwicach Wielkopolska zanotowała piękny wynik. Siódme miejsce Tygrysic z Leszna i dziewiąte Hetmana Sobieski to będzie wyzwanie dla tegorocznych finalistek. Niemniej dobry wynik gostynianek i poznańskich Volleyek w kategorii niższej w 2023 roku napawa optymizmem. Doświadczenie poprzedniego sezonu z pewnością zaprocentuje. W województwie klasyfikacja wygląda następująco:

1. UKS Kaniasiatka Gostyń

2. KS Volley Poznań

3. Enea Energetyk Poznań

Finał chłopięcych trójek rozegrano w Krotoszynie. Na finale w Katowicach ponownie zobaczymy leszczyńskie Tygrysy, które w ubiegłym roku  wyjechały chyba z niedosytem, bo chłopcy zajęli 26 miejsce. Z pewnością wynik ubiegłorocznych dwójek będą chcieli poprawić siatkarze z Krotoszyna, bo przecież mają już doświadczenie z ubiegłego sezonu, a w tym roku będą starować w wyższej kategorii wiekowej. Z pewnością o medal będą chcieli powalczyć energetyczni mistrzowie dwójek z ubiegłego sezonu. Ciekawi jesteśmy występu leszczyńskich tygrysów, bo to będzie dla nich debiut na wielkiej hali. W województwie podium wyglądało następująco:

1. UKS Piast Krotoszyn

2.Enea Energetyk Poznań

3. UKS 9 Leszno

I czas na najstarszą kategorię w minisiatkówce. To już bardzo poważna kategoria, bo ten rocznik w przyszłym sezonie będzie grał już szóstkami w kategorii młodziczek i młodzików. W ubiegłym sezonie na Wielkim Finale w Gliwicach reprezentowały nas czwórki dziewcząt UKS-u Szamotulanina Szamotuły i KS-u Volley Poznań. O ile szamotulanki już od najmłodszej kategorii meldowały się w finale, o tyle dla Volleyek był to pierwszy turniej. Nasze przedstawicielki nie spełniły swoich marzeń, bo podopieczne Doroty Szyszki zajęły ostatecznie 6 miejsce, a poznanianki ulokowały się na 13 miejscu. Dziewczyny Volleya Poznań będą miały szansę poprawić ubiegłoroczny wynik, bo w finale wojewódzkim zdobyły srebrny medal. Mistrzyniami Wielkopolski zostały dziewczynki UKS 9 Leszno. I głęboko wierzymy, że poprawią znakomite miejsce, które w ubiegłym roku w młodszej kategorii zajęły w finale w Gliwicach. Podium z turnieju finałowego w Lesznie:

1. UKS 9 Leszno

2. KS Volley Poznań

3. KPS Progress Września 3/SP 1

W czwórkach chłopców w ubiegłym sezonie nasze zespoły uplasowały się na miejscach 17 (Tarnovia Volleybal) i 24 (Progress Września). W tym roku w ostatnim finale wojewódzkim trzy zespoły, które pojadą do Katowic uplasowały się odpowiednio na miejscach.

1. UKS 9 Leszno

2. MUKS Amber Kalisz

3. IUKS Jedynka Poznań

Małe podsumowanie tegorocznych turniejów minisiatkówki. Liderem pod każdym względem jest UKS 9 Leszno. To ten klub zorganizował najwięcej turniejów. Nie będziemy tu mówili o wszystkich turniejach, wspomnimy tylko o finałach. Leszno gościło „czwórki” dziewcząt i chłopców oraz „single” dziewczynek. Po jednym turnieju zorganizowali: GLKS Janków Przygodzki („singielki”), Joker Piła („dwójki” chłopców), Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne („dwójki” dziewcząt), UKS Piast Krotoszyn („ trójki” chłopców), UKS Kaniasiatka Gostyń („trójki” dziewcząt).

Najwięcej zespołów do Wielkiego Finału Kinder Joy of Moving wprowadził klub… a jakże, UKS 9 Leszno. Tygrysy reprezentować nas będą podwójnie w singlach chłopców, w dwójkach dziewcząt, w trójkach chłopców, w czwórkach dziewcząt i chłopców. Wyśmienity wynik zanotował klub IUKS Jedynki Poznań, który w Katowicach będzie nas reprezentował w kategorii chłopców: „singli” oraz w „dwójkach”, gdzie wprowadził dwa zespoły, a także w czwórkach. Doskonały wynik także KS-u Volley Poznań. Poznański klub będzie miał swoje reprezentantki w kategoriach singielek, „trójek” i „czwórek”. GLKS Janków Przygodzki pojedzie do Katowic z dwoma singielkami i zespołem „dwójeczek”. Pozostałe kluby mają po jednym zespole.

Przypominamy, że należy dokonać rejestracji zespołów do dnia 14 czerwca 2024 roku na stronie https://kinderzgloszenia.szps.pl/ oraz https://pzps-rejestracja.pl/minisiatkowka  . Konieczne jest załączenie zdjęcia!

Obserwujcie także stronę minisiatkowka.pl bo mogą się pojawić wakaty do wykorzystania.